Největší banky v USA obdržely od US regulátorů rady, že si musí zhotovit plány, aby přestály naprostý finanční kolaps, aniž by přitom musely spoléhat na vládu USA. Bank of America, Goldman Sachs a další technokraté v utajení sestavovaly scénáře pro nejhorší případ, v nichž ony budou prospívat i během těžkotonážní domácí monetární krize. Federální rezervy a US úřad měnové kontroly (OCC) v roce 2010 uložily bankám Citigroup Inc., Morgan Stanley a JPMorgan Chase & Co. stejně jako i dalším, aby realizovaly „plány zotavení“. Banky byly vedeny k tomu, aby měly scénáře, jak zůstat při životě rozprodejem aktiv, nalezením alternativních zdrojů financování, opatřeními k omezení rizikových kšeftů, z nichž jsou rychlé prachy aj. Tyto strategie byly vylepšeny tím, „že se nebude spoléhat na mimořádnou podporu od veřejného sektoru.“

Plány zotavení požadované podle Dodd-Frankova zákona o finanční reformě z roku 2010 popisují, jak proměnit bankovní aktiva v likviditu, aniž by to způsobilo další škody hroutícímu se finančnímu systému. Rozprodejem „nikoliv klíčových aktiv“, aniž by se vyplašili akcionáři, přičemž bude ochráněn monetární systém, daňoví poplatníci a věřitelé je teď prací pro právě ty megabanky, které se svým příspěvkem samy zasloužily o destrukci globálních finančních trhů.

OCC neustále monitoruje největší banky a vyhodnocuje jejich záchranné plány, aby mohl poskytnout US vládě ujištění, že bankovní průmysl v Americe nebude zničen finanční nestabilitou.

Podrobnosti záchranných plánů jsou považovány za důvěrné. Zatímco tyto megabanky čekají, jestli se dočkají dalšího kola dluhového výkupu bankéřů, které jim uleví od tlaků mezinárodních zájmů, Bank of America a Citigroup začínají jednat, jako kdyby začaly v skrytu své záchranné plány už realizovat.

Bank of America rozprodala části svých domácích aktiv, aby si zajistila kapitál, přičemž ji v tom Citigroup následovala. Citigroup vypleněním svých nikoliv klíčových aktiv v kombinaci s penězi z dluhových výkupů ve svém záchranném plánu rozhodnutém na schůzce managementu s regulátory „učiní vhodné odhady možností zhodnocení aktiv i mimorozvahových finančních pozic.“

Tím, že se budou držet iniciativ vycházejících z Výboru finanční stability se budou tyto megabanky, až budou realizovat záchranné plány, koordinovat s mezinárodními bankovními institucemi a regulátory, místo aby se jednoduše sesypaly.

Během příprav na finanční kolaps vyžadují technokraté z Wall Streetu i střelné zbraně, munici a kontrolu soukromých žoldnéřských korporací jako DynCorp a Blackwater (teď Academi), které k tomu mají autorizaci od ministerstva obrany (DoD) vyhláškou 3025.18..

DynCorp je vojensky založený soukromý dodavatel žoldnéřů, který zajišťuje mimo jiné služby i výcvik a podporu zpravodajců, mezinárodní bezpečnost, nouzové plány a operace. Devadesát šest procent jejich financování ročně pochází od US federální vlády. Mezinárodní pobočka DynCrop operovala jako „policejní sbor“ i při pomoci s místním prosazením zákona během Hurikánu Katrina.

Jmenovaní jako investoři pro výrobce zásob zbraní a munice jsou to Citibank, Bank of America, Barclays a Deutsche Bank těmi, kdo lijí peníze do holdingů Cerebus a Veritas Equity, které převzaly ty soukromé korporace, které se zapojují do kontroly situací, kdy dochází k nepokojům.

Federální rezervní banka, jedna z hlav bankovního kartelu, má svůj vlastní policejní sbor, který operuje jako bezpečnostní ochrana pro Fed před americkou veřejností. Jako součást Zákona o Federálních rezervách podepsaného v roce 1913 podléhá určení jako vynutit federální zákon – pomocí speciálních policejních důstojníků – výlučně pod regulační pravomoc samotného Fedu (ať jsou ti důstojníci v uniformě nebo v civilu).

Tito specializovaní policejní důstojníci (kteří cvičí spolu se Speciálními týmy rychlé reakce) mohou pracovat v tandemu s místními vynucovateli zákona nebo s federálními agenturami v USA. Tito důstojníci jsou těžce vyzbrojeni pomocí poloautomatických pistolí, lehkých kulometů a vojenských útočných automatických pušek, stejně jako zodolňující pancéřovou zbrojí k ochraně těla.

Zprávy o celonárodní militarizaci policie na místních odděleních odráží podle vojenských analytiků ve způsobu jejich výcviku izraelský vliv.

Michael Chertoff, izraelský občan a bývalý ředitel ministerstva domácí bezpečnosti (DHS) vysvětluje, že ten nárůst používání vojenských uniforem, obrněných vozidel, útočných zbraní, ilegálního sledování ve všem odráží neústavní politiky Izraelských obranných sil, které se staly novým operačním manuálem.

Zatímco se na nás za zavřenými dveřmi šijí přípravy na finanční kolaps a technokratické převzetí pomocí žoldnéřských vojenských sborů, stávají se i pouhé náznaky protestů proti bankovním kartelům zločinem.

Nedávno byl David C. Gorzynski obviněn z pokusu o bankovní loupež a vytváření hrozby terorismu  a navíc z inzultace s následkem zranění, za jediné obvinění z přestupku z nepatřičného chování. Jediná Gorzynskiho vina spočívá v protestu před Wells Fargo Bank, kde držel jeden transparent, na němž stálo „Olupují vás“ a druhý, na němž stálo „Dej chlapovi kvér, může vyloupit banku. Dej chlapovi banku a může vyloupit zemi.“

Policejní šéf z Eastonu Carl Scalo k tomu řek: „Nemůžeme dopustit, aby se na protesty nahlíželo jako na záštitu pro kriminalitu. Lidé musí pochopit, že když chtějí protestovat, je tu hranice.“

Mary Catherine Roper z Unie amerických občanských svobod (ACLU) věří, že tato obvinění jsou „přemrštěná … zvláště vzhledem k jasné politické povaze těchto prohlášení.“

Minulý týden v Rusku sídlící bezpečnostní firma Kapersky Lab odhalila virus pro kybernetické špehování zvaný Gauss, který je speciálně zaměřený na bankovní transakce, kradení informaci o logicech pro sociální sítě, e-mailů a okamžité odesílání zpráv. Infikované počítače jsou převážně na Středním východě; ovšem zasaženy byly i on-line platební systémy CitiGroup Inc. tedy Citibanka a Paypal patřící eBay. Tento virus se zaměřuje na on-line banking a představuje potenciální hrozbu pro bankovní systém po celém světě.

Už od té doby, kdy v roce 2008 začalo sesypávání globálních nadekretovaných měn, bankovní kartely zkouší vyztužit amerických finanční systém, aby přežil naprostý monetární kolaps v USA. Ovšem, vždy bylo jejich záměrem monetární systém v Americe také shodit. Je ironií, že Gauss by mohl přinést ten režim, v němž by to mohli provést.

Při takové události, kdy by se Gausse využilo jako záminky k domácímu uzavření bankovního průmyslu, aby se vyčistily všechny počítače od virů, mělo by to rozsvítit signál rudého poplachu, že začaly zinscenované bankovní prázdniny. Jelikož všechny megabanky mají plány zotavení sestavené spolu s Fedem, byla by jejich nesolventnost jen hraná.

Jakmile budou peníze klientů elektronicky přeneseny na zámořská konta, specializované policejní síly a najatí žoldnéři nastoupí, aby tyto technokraty ochránili před odvetou za jejich zločiny.

Taktické manuály, jak zablokovat městská centra v případě domácích nepokojů, jsou už napsány. Počínaje pluky pro vynucení zákona sestávajícími ze specializovaných sborů Námořní pěchoty, vojenské policie, až po kolaborující Policejní stabilizační síly, bude tu ten záchranný plán předložený megabankami ruku v ruce s přípravnými opatřeními DHS a US ozbrojených sil, je tedy jasné, že až monetární systém nakonec v Americe zkolabuje, budou připraveni.

Budete i vy?

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>