Bratranec Muammara Kaddáfího Ahmed al-Kaddáfí ad-Dam řekl v rozhovoru pro RT o důvodech invaze západních zemí do Libye. Jedním z důvodů podle něj byl pokus libyjského vůdce vytvořit jednotnou africkou měnu a sjednotit kontinent, změnit ho na jakési „Spojené státy Afriky". „Na Západě si pomysleli, že taková vláda uzavře přístup k africkému bohatství, což by bylo v rozporu se zájmy západních zemí. Viděli v osobě Muammara Kaddáfího hrozbu, protože právě on vedl africkou unii", řekl Kaddáfí al-Dam.

„Klademe plnou odpovědnost za to, co se v Libyi stalo, na západní země", zdůraznil. Kaddáfí ad-Dam poznamenal, že západní představitelé včetně prezidenta USA Baracka Obamy, přiznali svržení režimu v Libyi svoji největší chybou.

Požadoval také prozkoumat události roku 2011 na úrovni OSN.

„Když tyto země teď dělají podobná prohlášení, tak my vyžadujeme omluvu celému libyjskému lidu za zničení naší země," řekl bratr Kaddáfího.

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí zemřel 20. října 2011 rukou povstalců, které podporovalo NATO. Tehdy vypuknutý občanský konflikt se v Libyi fakticky dodnes neuklidnil, země čelí vážné politické a hospodářské krizi.

I přes rezoluci rady bezpečnosti OSN, vytvořit bezletovou zónu nad Libyí s výslovným záměrem ochránit civilisty, jeden z více než3000 nových e-mailů Hillary Clintonové zveřejněných na Silvestra ministerstvem zahraničí, obsahuje usvědčující důkazy o tom, že západní země použily NATO jako nástroj ke svržení libyjského vůdce Muammara Kadáfího.

Tento krok NATO nebyl učiněn pro ochranu lidí, ale místo toho, aby zmařil plány Kaddáfího, který se chtěl pokusit vytvořit zlatem krytou africkou měnu, která by konkurovala západnímu centrálnímu bankovnímu monopolu.

Uniklé e-maily naznačují, že Francií vedená vojenská iniciativa NATO v Libyi byla také poháněna touhou získat přístup k většímu podílu na libyjské produkci ropy, a oslabit dlouhodobý plán Kaddáfího nahradit Francii jako dominantní moc v africké zemi.

E-mail z dubna 2011, zaslán ministryní zahraničí Hillary Clintonové od neoficiálního poradce a jejího dlouholetého důvěrníka Sidney Blumenthala s předmětem „klient Francie a Kaddáfího zlato“, odhaluje dravé záměry Západu.

Deník Foreign Policy Journal napsal:

„E-mail označuje francouzského prezidenta Nicolase Sarkoryzo jako vedoucího útoku na Libyi z pěti důvodů: získat libyjskou ropu, zajistit francouzský vliv v regionu, zvýšit Sarkozyho reputaci na domácí scéně, prosadit francouzskou vojenskou moc, a zabránit Kaddáfímu vytvořit měnu krytou zlatem.

„Nejvíce ohromující je dlouhá sekce věnována obrovské hrozbě, kvůli Kaddáfího zlaté a stříbrné rezervě, která se odhaduje na 143 tun zlata a obdobné množství stříbra, což by ohrozilo francouzský frank cirkulující jako hlavní africká měna.“

Z e-mailu je zřejmé, že francouzský útok na Libyi s pomocí NATO sloužil jako nástroj pro imperialistické dobývání, ne humanitární intervenci, jak byla veřejnost mylně informována.

Podle e-mailu:

„Tohle zlato bylo nahromaděné před aktuálním povstáním, a bylo určeno k vytvoření pan-africké měly založené na libyjském zlatém dináru. Tento plán byl navržen tak, aby poskytl africkým zemím alternativu francouzskému franku.“

Podle informovaných jednotlivců, bylo množství zlata a stříbra v hodnotě více než 7 miliard dolarů. Francouzští zpravodajští důstojníci odhalili tento plán brzy po začátku povstání, a to byl jeden z faktorů, který ovlivnil rozhodnutí Nicolase Sarkozyho zaútočit na Libyi.

E-mail nám poskytuje náhled za oponu a odhaluje, jak se provádí zahraniční politika v praxi.

Zatímco média informovala, jak je důležitý zásah do Libye k záchraně lidských životů, skutečným hybným faktorem zásahu byla skutečnost, že Kaddáfí plánoval vytvořit vysokou míru ekonomické nezávislosti a novou panafrickou měnu, která by oslabila francouzský vliv a moc v oblasti.

Důkazy naznačují, že když se francouzská rozvědka dozvěděla o libyjské iniciativě vytvořit měnu, která by konkurovala západnímu systému centrálního bankovnictví, bylo rozhodnuto rozvrátit plány vojenskými prostředky, nakonec včetně aliance NATO.

Zdroj:  snews.com