Třetí strany si nárokují vlastnictví lidských hlasů Video na You Tube kritizující bizarní politiku copyrightu této společnosti, podle níž si třetí strany mohou nárokovat vlastnictví lidských hlasů, bylo vymazáno a na účet bylo uvaleno upozornění o ukončení, neboť You Tube tvrdí, že tento klip je “komerčně zavádějící”. Toto video níže, původně vysílané na Kanálu Alexe Jones, než jej You Tube odstranilo, vysvětloval politiku této společnosti, která dovoluje třetím stranám, aby si nárokovaly vlastnictví hlasů jiných lidí.

V tomto případě kvůli tomu, že hlas Alexe Jonese byl použit na záznamu nahraném hudební kapelou Biotronic, cpyrightové vyhledávač You Tube chybně identifikovaly hlas Jones v jeho vlastním dokumentu Endgame jako vlastnictví Biotronic. To vedlo k trestu uplatněnému vůči původnímu uživateli účtu s následnou hrozbou ukončení účtu, pokud dojde k dalším trestům.

Ačkoliv You Tube teď už odstranilo nárokování vlastního hlasu Alexe Jonese jako vlastnictví Biotronic, původní video, kterým Jones upozornil na tuto záležitost, bylo vymazáno.

V e-mailu, který poslali Kanálu Alexe Jonese You Tube vysvětluje, že tento klip byl vymazán, protože „porušuje politiku You Tube proti spamu, scamu a komerčně zavádějícímu obsahu,“ i přes skutečnosti, že toto video neobsahuje vůbec žádný komerční obsah a jasně nejde o spam.

Tento e-mail rovněž uvádí, že „Další porušování může vést k dočasnému zablokování vaší možnosti vystavovat obsah na YouTube anebo k ukončení vašeho účtu.“

Jak jsme vysvětlili v předchozím článku o podobném incidentu, který se týkal komika Joe Rogana, tento druh aktivity představuje nově vybudovanou hranici cenzury – copyright na lidi.

Rovněž je to další připomínkou toho, jak je nebezpečné důvěřovat Googlem vlastněnému You Tube, když se dává do sebeobrany svobody projevu na Internetu, když zrovna tahle společnosti běžně cenzuruje obsah z myriád důvodů, z nichž mnohé se ukazují být naprosto diskriminační.

You Tube se rovněž agresivně pustilo do cenzury svobody politického projevu svou svolností odstraňovat stovky videí ukazující policejní brutalitu, demonstrace a další zákonné aktivity, aby vyhověli „požadavkům vlády na odstranění“.

K videím cenzurovaným na základě této záminky patří i záznam britské skupiny konstitucionalistů rebelujících zákonným protestem, během něhož se členové této skupiny pokusili o občanské zatčení soudce Michaela Peake z krajského soudu v Birkenhead.

You Tube rovněž smazalo video Alexe Jonese, které za využití satiry kritizovalo alarmistku globálního oteplování profesorku Oregonské university Kari Norgaard, která argumentovala, že se skeptiky člověkem způsobené klimatické změny by se mělo „zacházet“ jako s mentálně chorými.

Články o tomto v češtině: ZDE a ZDE.

Kanál Alexe Jonese byl opakovaně terčem rušení nahrávek od You Tube z různých nesčetných důvodů – z nichž se všechny ukázalo jako naprosto vyfabrikované.

Níže uvedené snímky obrazovek ukazují zprávy, které přicházely od You Tube i sdělení, která se ukázala divákům, když si zkusili prohlédnout původní video.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>