Syrská vojska podporovaná ruskými VKS rozdrtila čelný oddíl teroristické skupiny Fronta an-Nusra. Zlikvidovala čtyři tanky, tři bojové vozy pěchoty, devět dodávkových vozů s velkorážními kulomety a asi 100 ozbrojenců, oznámilo ruské středisko pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii. Informuje se o tom, že útvary syrské armády odrazily v úterý v noci na jihozápadním předměstí Aleppa útok bojovníků skupiny Fronta an-Nusra poblíž vojenských učilišť a ve čtvrti 1070.


„V průběhu dalšího protiútoku rozdrtila syrská vojska podporovaná ruskými vzdušnými a kosmickými silami (VKS) čelný oddíl teroristů z Fronty an-Nusra, zlikvidovala přitom 4 tanky, 3 bojové vozy pěchoty, 9 dodávkových vozů s velkorážními kulomety a asi 100 ozbrojenců", praví se ve zprávě.

Včera večer bojovníci skupiny Fronta an-Nusra zaútočili spolu s oddíly ozbrojené opozice, které se k nim připojily, od města Chán Túmánu na pozice syrské armády v okolí vojenských učilišť a ve čtvrti 1070, a pronikli přitom do pásma obrany vládních vojsk do hloubky až 500 metrů.