Západ široce uplatňuje libyjský scénář pro svržení režimu v Damašku. Týká se to, zejména, široké propagační války, do které se mezi jinými zapojil rovněž významný rakouský list Die Kronen Zeitung. Použil upravenu fotografii z Photoshopu v reportáži o syrské válce. Blogeři přistihli tyto noviny při lži. Uveřejnily foto rodiny běženců na pozadí zničeného města Aleppo, syrské ekonomické metropole. Muž s dítětem na rukou a žena v muslimském šátku jdou po ulici a kolem dokola všechno hoří. Pod foto stojí: Asadova armáda si klestí cestu k Aleppu, kde se opevnili povstalci.

Blogerům pomohl snímek z fotogalerie Evropské fotoagentury pro média EPA (European pressphoto agency). Zachytil tutéž syrskou rodinu na obyčejném městském pozadí, které se v rukou mistrů fotoshopu přeměnilo na trosky.

Hlas Ruska má rovněž důkazy toho, že Západ záměrně stupňuje napětí v Aleppu. Jedním z nich je svědecká výpověď obyvatele tohoto města Anfuana Šahábího:

Za klidnou se situace v Aleppu označit samozřejmě nedá, avšak není to až tak špatné, jak to líčí zahraniční média. Vládní jednotky vytlačují povstalce z města a v nejbližších dnech má být očištěné od bojovníků. Mnozí z nich se, mimochodem, vzdávají. V některých čtvrtích dochází k srážkám s ozbrojenci, v jiných je klid.

Kolem tématu bojovníků se vede tvrdá propagační válka. Západ líčí jejich činnost jako projev vůle všech Syřanů, jež válčí s režimem Bašára Asada. Mezitím, má Hlas Ruska důkazy, že v Sýrii je dost profesionálních bojovníků, kteří na zahraniční peníze verbují do svých řad prosté Syřany. Přinášíme exkluzivní interview s Jusefem Naamim, který jako voják povstalecké Svobodné syrské armády válčil v Hamá a nedávno přešel na stranu vlády:

Řekli nám, že dostaneme reálné peníze, budeme li chodit na mítinky se zbraní a vůbec bojovat s vojáky a policií. Souhlasili jsme. Dopravili nás na cvičnou základnu, kde učili zacházení se zbraněmi. Po výcviku jsme se zúčastnili srážek s armádou, únosů lidí, kteří byli údajně stoupenci režimu. Také jsme zabíjeli.

USA, řada evropských zemi a zemí Perského zálivu usilují o svržení režimu Bašára Asada. Přičemž již existují scénáře předání moci. Americký ministr obrany Leon Panetta prohlásil, že Washington je přívržencem zachování syrského státního aparátu po Asadově rezignaci. Je to nutné pro zachování v zemi stability.

Zdroj: czech.ruvr.ru

]]>