Ženy se už ve jménu „pokroku“ nemohou přidat k mládežnickému nebo feministickému křídlu strany Zelených. Pokud máte členství v těchto skupinách v uvedené politické straně a máte náhodou dva chromozomy X, tak budete odteď už známa jen jako ‚ne-muž‘, jak oznámily Ženy strany Zelených a Zelená mládež. Ženské členky se poprvé o svém novém postavení dověděly, když o tom Mladí Zelení minulý měsíc tweetovali: „Ne-muži, kteří jsou u Mladých Zelených, si to mohou najít a přidat se k naší facebookové skupině ‚Mladé Zelené ženy‘.“


Myšlenka je taková, že to bude více „inkluzivní“ pro zmatené transsexuály a ‚ne-binární‘ lidi, když se přestane o ženách mluvit úplně. Pro neobeznámené ‚ne-binární‘ je politicky korektní termín pro někoho, kdo se nepovažuje ani za muže ani za ženu. Nicméně řada prominentních feministek je naštvaná. Ty argumentují, že by bylo absurdní ženy „vymazat“ z ženského hnutí jen proto, že biologičtí muži, kteří se považují za ženy (nebo za něco mezi), by se mohli cítit dotčeni.

Jiní se mezitím prostě chopili příležitosti udělat si pár žertíků pod twitterovým hashtagem #greenpartyfeminism. Chaka Khanův hits se stal: „Jsme každý ne-muž,“ a báseň Boba Marleye se stala: „Ne ne-muži, ne-plakej“.

Blurovy verše ‚Chlapci a děvčata‘ se staly: ‚Ne-chlapci, co jsou chlapci, kdo jako chlapci jsou ne-chlapci, kdo dělají chlapce, jako kdyby byli ne-chlapci, kdo dělá ne-chlapce, jako by byli chlapci,“ atd.

Neodrazení Mladí Zelení zdvojnásobili své reakce: „Díky těm, kdo nabídli konstruktivní myšlenky ohledně jazyka, který používáme! V současnosti používáme ‚ne-muž‘, protože je to inkluzivní i k jiným ne-binárním pohlavím, která mají v naší skupině též své místo.“

Skupina Ženy strany Zelených, tj. dospělá feministická frakce této strany, na počátku tohoto měsíce nějak ochabla. Na Facebooku vydaly prohlášení na podporu Mladých Zelených, než ho smazaly a vydaly jiné.