Tajná informace o vojenské technice a taktikách USA a jejich spojenců z koalice v boji proti Daiš v Sýrii se může dostat do rukou ruských odborníků, píše letový instruktor amerického vojenského letectva Jahara Matisek pro on-line vydání Defense One. Expert poznamenal, že Rusko nedávno vyslalo do oblasti provincie Lázikíja raketový křižník Moskva s raketami komplexu PVO S-300P na palubě. Kromě toho byl na ruské letecké základně Hmeimim umístěn protivzdušný systém S-400 Triumf, „jeden z nejlepších na světě systém, který dovede sestřelit dokonce neviditelné letouny, například F 22."


Matisek se domnívá, že ruští vojáci budou „dohlížet" na víceúčelovou stíhačku páté generace F 22 Raptor, která byla poprvé nasazena v nebi nad Sýrií v září 2014, a od té doby stále zasazuje údery v rámci kampaně západní koalice.

Rozmístění ruských prostředků protivzdušné obrany v Sýrii vytyčují před americkým velením dodatečný úkol: zasazení leteckých úderů se dnes dostává v jistém smyslu do protikladu s nutností utajení vlastností zbraně a vyhnutí se úniku informací z míst provedení operací, dodává analytik.

„Podobné „vojenské hrátky v bitevních podmínkách" poskytují spolu s výzvědnými aktivitami ruským odborníkům na „systémy omezení přístupu" prostor, čas a potřebná data, aby zlepšili vlastní ochranné systémy," míní Matisek.

Expert se domnívá, že by velení amerického vojenského letectva mělo přestat s nasazením F 22 v syrské kampani: podobné operace se dají uskutečnit také bez účasti „neviditelných letadel." Jejich aktivní nasazení v Sýrii umožňuje ruské rozvědce shromáždit potřebné údaje. „Nebudou-li USA dodržovat opatrnostní opatření a budou i nadále vystavovat na odiv svoji nejmodernější techniku a avioniku, riskují, že prohrají příští srážku s nepřítelem, který je již dnes s to sestřelovat americká a spojenecká letadla," píše letový instruktor vojenského letectva USA.

Zdroj: sputniknews.coml

[quote align="center" color="#999999"]

Nové informace o demokracii ohrožujících experimentech elektrické stimulace mozku.

První tištěné periodikum na světě, které se nebojí zveřejnit výzkumy kryté státním tajemstvím, je právě v prodeji v Česku i na Slovensku.

2015 – LISTOPAD / MŮŽEME MÍT SUPERPOWER?

…[/quote]