Rusko je připraveno ke koordinaci při praktických krocích k zablokování turecko-syrské hranice v součinnosti s Damaškem, řekl v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po rozhovorech se svým syrským protějškem. Lavrov si vzpomněl, že francouzský president Francois Hollande už před tím vyslovil stejný návrh. Pokud Rusko, Sýrie a Francie zablokují hranici, tak budou v Sýrii mnohé teroristické skupiny, jako ISIS a al Nusra, odříznuty od zásobování přes Turecko. V sobotu mluvčí Syrské armády brigádní generál Ali Mayhoub řekl, že turecká vojska z oblasti hory Jebel Aqra vypálila na pozice Syrské armády mnoho minometných granátů, takže jasně z turecké strany.


To zjevně není čin na podporu myšlenky zablokování hranice. Podle Damašku Turecko rovněž do Sýrie zvýšilo dodávky zbraní, munice a techniky výměnou za ropu a ISIS naloupené starožitnosti.

Syrská armáda spolu domobranou Národních obranných sil (NDF) a Hizballáhem v sobotu znovu obsadila oblasti al-Markashileh a Jab al-Ahmar v severních částech provincie Latakia. Syrské síly zahnaly skupiny militantů a obnovily plnou bezpečnost v kopcích al-Rahmalia a al-Khidr.