Kreml zcela nesouhlasí s výrokem amerického ministra zahraničí Mikea Pompea, který se týkal plýtvání prostředky RF a Venezuely. Z amerického rozpočtu na obranu by bylo možné uživit Afriku, prohlásil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Co se týče plýtvání prostředky, s tím nesouhlasíme. Tím spíše nejsou taková prohlášení na místě, když je učiní země, v níž by se za polovinu jejího obranného rozpočtu dala uživit celá Afrika," řekl Peskov novinářům, kteří ho požádali, aby okomentoval výroky Pompea.

Americký ministr zahraničí označil skutečnost, že Rusko vyslalo dva bombardéry Tu-160 do Venezuely, za plýtvání státními prostředky ze strany zkorumpovaných vlád.

„Samozřejmě, že není záležitostí Kremlu komentovat výroky ministra zahraničí USA. Jistě to udělá ministerstvo zahraničí. Ale v daném případě není zrovna moc diplomatické poslouchat od ministra zahraničí toto dosti závažné obvinění, v němž se vyslovil na adresu vedení Ruské federace. Pokládáme to za naprosto nemístné prohlášení," oznámil Peskov na závěr.