Lavrov řekl, že „je v tom něco jiného, o co koalici jde.“ Ruský ministr zahraničí Sergei Lavrov v neděli řekl, že cíle Spojených států v Sýrii jsou jiné než to, co veřejně prohlašují. Rovněž řekl, že koalice vedená US zná pozice ISIS v této zemi, ale neútočí na ně. Lavrov řekl Channel one, tj. největší televizní sítí v Ruské federaci, že analýzy leteckých operací v Sýrii „budí divný dojem“ a že místo boje proti ISIS „je v tom něco jiného, o co té koalici jde.“ Řekl, že koalice vyhlašovaná jako k boji s ISIS má „přesné informace“ o polohách teroristické armády v Sýrii a v Iráku, ale „svolení k úderům na ně nedává.“


V srpnu řekli zpravodajští analytici v Pentagonu, že neútočí na přibližně 60 výcvikových táborů Islamistického státu považovaných za klíčové pro snahy ISIS o uchvácení a udržení území.

Podle Billa Gretze z Free Beacon prohlásili činitelé, že tyto tábory jsou z útoků vyloučené „kvůli obavám z vedlejších škod.“

„Když známe polohu těchto táborů a president chce ISIS zničit, tak proč ty táboru pořád fungují?“ řekl jeden činitel. Absurdita US prohlášení o vedlejších škodách je ohromující.

Studie Stanfordské právnické fakulty a Právnické fakulty New York University zjistila, že procento zabitých teroristů obnáší v celkových počtech obětí US útoků drony 2 procenta. Zbytek jsou civilisté.

Navíc tzv. souběžné či náhodné škody sloužily US v jejich válce v Iráku jako taktika.

„Smrt mnoha civilistů v Iráku během Války v Zálivu kvůli výpadkům zásobování nemocnic elektřinou, které bylo důsledkem zničení téměř všech iráckých elektráren při spojeneckých náletech, vyhodnotil Irák jako neúměrnou vedlejší škodu,“ uvádí Horst Fischer.

 

Bombardování ISIS by bylo v konfliktu se syrským závěrečným dějstvím

Spojené státy a jejich spojenci v podstatě na ISIS neútočí – a ve skutečnosti, jak tvrdí mnozí Iráčané, pokračují s doplňováním zásob této skupině – protože odstranění této teroristické skupiny by bylo v konfliktu s konečným cílem v Sýrii: tj. se svržením vlády al-Assada a s balkanizací této země.

To posledně uvedené bylo vysvětleno v dokumentu vydaném Brookingským institutem financovaným Fordovou nadací.

V „Rozložení Sýrie: Nová strategie pro nejbeznadějnější válku Ameriky“ od Michaela E. O’Hanlona se uvádí, že „jedinou realistickou cestou vpřed by mohl být plán, který by v podstatě Sýrii rozložil“ a „vytvořil v ní postupně kapsy s lépe zabezpečenou bezpečností a vládou,“ tj. oblasti, které „by už nikdy nemusely čelit výhledu na vládu buď Assada nebo ISIL.“

A obojí ti tzv. „centristi“, tj. Demokraté a jejich kolegové neoconi, co podporují rozvrat Sýrie, jsou i odpovědní za humanitární krizi, která teď ohrožuje Evropu uprchlíky.

Spojené státy neustále podporovaly syrské „rebely“ a těmi jsou teď téměř všichni radikální wahhábističtí džihádisté. K tomu patří ISIS a al-Nusra, když ta první byla vytvořena z al-Kaiídy v Iráku a ti druzí jsou domorodí syrští múdžahidýni. Samozřejmě, že ministerstvo zahraničí obojí odsuzuje jako teroristické skupiny, zatímco je jako součást úsilí o podvrácení al-Assada skrytě podporuje.

Lavrov tedy pouze narážel na skutečnou situaci v Sýrii. Rusové jsou si samozřejmě dobře vědomi skutečnosti, že bombardovací kampaň proti ISIS je fraška a propagandistická upoutávka, a těm skutečným cílům v Sýrii rozumějí, když k nim patří odstranit ruskou přítomnost z regionu.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

[quote align="center" color="#999999"]

Jaké mocenské hry mají v oblibě rodinné klany novodobé historie? Co skrývají například Rothschildovi, jejichž finanční moc ovlivňuje dění napříč kontinenty? Kromě těchto otázek se zářijové číslo časopisu Vědomí zaměřilo i na jedinečný algoritmus popisující jakékoliv energie. Představí svým čtenářům pravidla fungování vesmíru, díky kterým je možné usnadnit si život. A v neposlední řadě poskytne informace o lucidním snění, prostřednictvím kterého jsme ve spánku schopni nalézt odpovědi nejen na své otázky. Ať už chcete měnit stav věcí vnitřních i vnějších, nebo požadujete tip na sedmý dostih v Belmontu, časopis Vědomí je vám k dispozici od 7. září.[/quote]