Gerald Celente z Trends Research Institute právě oficiálně ohlásil předpověď, že do konce tohoto kalendářního roku dojde ke krachu akciového trhu. Pokud Geralda Celente neznáte, je to jeden z nejrespektovanějších trendových předpovídačů na celém světě. Objevoval se v CNN, Oprah Winfrey Show, Today Show, Good Morning America, CBS Morning News, NBC Nightly News a Coast to Coast AM. Osobně k němu mám velkou úctu. Ač je pravda, že ne úplně všechny jeho předpovědi budoucnosti za ty roky vyšly, má velice solidní historii splněných, která se táhne desítky let do minulosti. Správně předpověděl krach akcií 1987, prasknutí bubliny dotcom a finanční paniku roku 2008.


Jen před pár dny řekl Ericu Kingovi následující: „Teď předpovídám, že do konce letošního roku zažijeme krach globálního trhu akcií.“ Celente říká, že to nebudou jenom americké akcie. Věří, že ten krach přijde i na „DAX, FTSE, CAC, Shanghai a Nikkei.“ Jinými slovy to bude opravdová globální finanční krize a říká, že „dojde k panice v ulicích od Wall Streetu po Shanghai a od Británie po Brazílii.“

Když vstupujete až do takovéhoto pekla, vkládáte svou věrohodnost v sázku. A to Celente v minulosti udělal jen několikrát, a normálně býval naprosto přesný…

Jen zřídka jsem uvedl datum tržních krachů. Udělal jsem to v roce 1987, když jsem předpovídal krach akciového trhu – to bylo ve Wall Street Journal. Předpověděl jsem „Paniku roku 2008“ a „prasknutí dot-com“ v říjnu 1999, kdy jsem řekl (dot-com mánie) se zhroutí ve druhém kvartále 2000…

Samozřejmě, že Celente není zdaleka jediný. Mnoho dalších také už varovalo, že nadchází nová finanční krize.

Podívejte se např., co nedávno řekl CNBC David Stockman…

David Stockman už dlouho varoval, že akciový trh je na pokraji masivního kolapsu, a nedávné cenové akce ho ještě více utvrdily, že i toto dno se prolomí.

„Myslím, že je zcela zřetelné, že přišel vrchol,“ řekl ve čtvrtek CNBC „Futures Now“ tento ředitel OMB Reaganovy administrativy. S&P 500 se obchodoval v historicky nejužším pásmu po větší část roku 2015, když se dosud pohnul jen o 1 procento za rok. „To je jen čekání na to, až reflexivní býci, robotické obchodování a zakopaní nákupčí nakonec kapitulují.“

Stockman, jehož tvrzení se teprve budou muset naplnit, pořád věří, že přehnaná monetární politika centrálních bank celého světa vytvořila „dluhovou supernovu“, a že všechny signálu ukazují na „konec té bubliny umožněné centrálními bankami,“ která by mohla způsobit celosvětovou recesi.

Jen před pár dny jsem napsal článek s názvem „8 finančních expertů, kteří varují, že nadchází velká finanční krize,“ který ukazoval, že celá parta dalších finančních expertů vyvolává alarm před zhroucením finančních trhů.

A ještě před tím, než některé z těchto varování vyšlo, jsem i já vydal 25. června 2015 svůj „rudý poplach“ na následujících šest měsíců 2015 .

Takže roste konsensus, že ve velice blízké budoucnosti dojde k něčemu opravdu, opravdu ošklivému.

Víte, že jsme opravdu v závěrečném dějství, když už i média mainstreamu začínají znít přesně jako The Economic Collapse Blog.

22. července jsem napsal článek nadepsaný „Komodity kolabovaly těsně před posledním krachem akciového trhu – takže hádejte, co právě teď přichází?“

Teď porovnejte tento nadpis s nedávným od Bloomberg: „Komodity se hroutí zase úplně stejně jako v roce 2008.“

I média mainstreamu to začínají brát. Tedy úplně stejný vzor, kterého jsme byli svědky těsně před poslední finanční krizí, se zase rozehrává přímo před našima očima. Zde je výňatek z toho článku od Bloomberg…

Pozor komoditní investoři: Vítejte zpět v roce 2008!

Propady zatlačily mnohé komodity do medvědího trhu, jako tomu bylo v měsíci po kolapsu Lehman Brothers Holding Inc., který před sedmi lety spustil nejhorší finanční krizi od Velké deprese.

Osmnáct z 22 složek Bloomberg Commodity Index se propadlo o alespoň 20 procent od nedávných vysokých uzávěrek, což vyhovuje běžné definici medvědího trhu. To jsou stejná čísla jako na konci října 2008, kdy prohlubující se finanční turbulence dohnaly globální trhy k mdlobám.

Byl to stejný druh materiálu, jaký jsem už týdny pekl.

Dalším projevem, který jsme v roce 2008 zažili, který se zase opakuje, je podstatné zpomalení globálního obchodování. Přes víkend nám přišlo trochu dalších špatných zpráv z této fronty z Číny. Následující pochází ze Zero Hedge…

Přes noc přišla další naléhavá připomínka toho, kdo to přehání se lhaním, tato země omdlévající na sedačce řidiče globálního obchodu, jejíž export se v červenci meziročně zhroutil o 8,3 % (a o 3,6% oproti předchozímu měsíci), tedy více než konsensuální odhad propadu jen o 1,5%, a s největším propadem za čtyři měsíce po skromném červnovém zotavení o 2,8%: tj. Čína.

Nebyl to jen export, i import spadnul o 8,1%, o trošičku horší než těch -8,0% podle konsensu, a ještě níže než těch -6,1% v červnu, jelikož čínské komoditní vyhlašované operace šly náhle k ledu.

Ta krize, na kterou tolika lidí čeká, je tady.

Jak se v nadcházejících týdnech a měsících rozehraje, přijdou dobré dny a zlé dny. Pamatujte, že několik z největších jednodenních zisků v US historii akciových trhů přišlo přímo uprostřed finanční krize 2008. Takže se nenechte zbláznit tím, co se bude dít v jakýkoliv jednotlivý den.

Také si prosím nemyslete, že ta krize bude „za námi“ do konce roku 2015. To, k čemu se blížíme, bude jen začátek krize. Situace se začne rozjíždět s tím, jak budeme vstupovat do roku 2016 a dále. Ta recese, kterou jsme zažili v letech 2008 a 2009, bude vypadat jako nedělní piknik v porovnání s tím, co bude přicházet, až se bude říkat, že všechno je už vyřízeno a zařízeno.

Proto pracuji tak usilovně, abych lidi podnítil k přípravě. To, co nás čeká, nebude trvat jen týdny ani měsíce. Nadcházející krize bude trvat roky a bude bolestivější, než si většina lidí odváží představit.

Poněkud jiný scénář vidí v nadcházejícím propadu tito experti, kteří však také čekají kolaps, ač na jeho počátku má dočasně akciím pomáhat propad trhu vládních dluhopisů: 1. října se celosvětově podle dvou guruů finančních předpovědí zhroutí vlády.

Zdroj:  prisonplanet.com