I Washington Post zanedbává svou úlohu natolik, že se ani nezmínil o tuctech nesmírně vlivných mocenských handlířů shromažďujících se na jejich vlastním zadním dvorku. K prvnímu prolomení mediálního zatmění ohledně Bilderbergu došlo u Washington Times, což je první zpravodajský kanál mainstreamu USA referující o shromáždění více než 100 mocenských handlířů v Chantilly ve Virginii, které se dnes rozeběhlo – ale Washington Post zůstává němý.

The Times hlásí, že kolem westfieldského hotelu Marriot byl zřízen půl mile široký bezpečnostní perimetr a fotografům tohoto listu policie řekla, že „jakýkoliv pokus dostat se blíže k budově by vedl k zatčení.”

To všechno je součástí bezprecedentního bezpečnostního incidentu, který zrovna probíhá, aby se ochránili globální finančníci, šéfové bankovnictví, mediální a technologičtí magnáti stejně jako volení funkcionáři zvolení tou samou veřejností, jejíž životy jsou jejich rozhodováním ovlivněny.

„Letos je to ještě větší. Bezpečnost byla hodně posílena. Je to bezprecedentní,“ řekl těmto novinám Alex Jones.

I přes skutečnost, že tucty nejmocnějších a nejvlivnějších lidí na planetě se zrovna teď schází na svém zadním dvorku, Washington Post, který je sám obvykle na Bilderbergu zastoupen prostřednictvím svého vydavatele Donalda Grahama, nám to až dosud opomněl vůbec zmínit.

Lze snad od Postu očekávat zprávu o konferenci, jakmile se to rozjede? Bilderberg spoléhá na to, že velká média budou jejich shromáždění ignorovat tak, aby nepřitahovalo moc pozornosti tisku, zatímco summit probíhá.

Jiným příběhem je to, že četné kanadské noviny včetně The Calgary Herald hlásí o vlně kritiky, která se zvedla proti premiérce Alberty Alison Redford po jejím oznámení, že se tohoto shromáždění zúčastní za cenu 19 000 dolarů zaplacenou daňovými poplatníky.

Jak jsme hlásili už včera, Redfordová, prominentní alarmistka globálního oteplování, bude s Bilderbergy kout pikle ohledně nejlepšího způsobu realizace Agendy 21 zneužívající hrozby ekologických krizí.

Vůdce strany Wildrose (Divoká růže) Daniele Smith, jenž byl předtím Redfordovou označen za národní ostudu, protože se odvážil zpochybňovat oficiální mantru za globální klimatickou změnu, Redfordovou propral za to, že si tento výlet neplatí sama.

„To je 19 000 dolarů k tíži daňového poplatníka za nějaký výbor, který se slézá v utajení, nevychází z něj žádná politická rezoluce, nikomu není dovolen vstup – je to jen pro pozvané,“ řekl Smith. „Co z toho Alberta bude mít?“

„Myslím si, že ve skutečnosti spíš myslí na svou kariéru po odchodu z politiky a tu zneužívá jen jako mediální příležitost. No, proč ne, pak si to alespoň mohla zaplatit ze svého. Nemyslím si, že ‚Alberťané‘ by měli mít tuhle žranici na účtu.“

Redfordová slíbila, že poreferuje, o čem se na Bilderbergu diskutovalo, nelze od ní však očekávat, že by zacházela příliš do podrobností, neboť účastníci odpřísáhli utajení – což je dalším příkladem, jak Bilderberg opovrhuje demokratickým procesem.

I britský list Daily Mail o tom dnes vydal článek, který z větší části jen omílá to, co se nachází v původních článcích od Infowars, a píše o nyní platných dusivých bezpečnostních opatřeních.

I Digital Journal má článek poohlížející se po pravděpodobných tématech diskusí na tomto letošním „piklení“.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>