Pokud nastane situace, kdy se necítíte dobře, zatlačte tento bod minimálně na jednu minutu. Okamžitě se vám sníží krevní tlak, vrátí vědomí a zastaví závratě. Uvedená metoda se používá v armádní medicíně, kde léčba poranění je jiná než standardní v civilu. Vše se musí udělat velmi rychle. Bolest se zastavuje rychle, i zotavení je rychlé, aby se vojáci mohli rychle znovu postavit na nohy a pokračovat v boji. Tento trik mi ukázal jeden můj známý, který je penzionovaným armádním důstojníkem.

Bod se nachází na bříšku prostředníka obou rukou, jak to znázorňuje úvodní obrázek.

Na jeho zatlačení použijte například nepříliš ostré pero, obyčejný klíč nebo jiný podobný předmět. Tiskněte po dobu minimálně jedné minuty, během které zažijete opravdu skličující bolest!

Nicméně, když je po minutě, je zároveň i po bolesti prstu a také po jakékoli jiné bolesti v těle.

Funguje to jako blokátor bolesti, kdy jedna prudká bolest (v prstu) aktivuje v mozku vyplavování endorfinů, které následně utlumí naše vnímání bolesti v celém těle.

Samozřejmě, tento článek není rada na léčení chronického vysokého krevního tlaku či jiného onemocnění z dlouhodobého hlediska.

Jde jen o první pomoc jak se v akutních případech zbavit bolesti, když nemáte momentálně u sebe žádné jiné léky nebo pokud náhodou nezafungují.

Zdroj: healthonlinecentral.co