Mladá zdatná 27letá plavkyně v Itálii náhle zemřela po masivním infarktu. Italská plavkyně Mariasofia Paparo se právě chystala oslavit své 28. narozeniny a teprve nedávno se zasnoubila, než došlo k tragédii. (Foto: Instagram)

Plavkyně podle místních zpráv náhle zemřela v pondělí 11. dubna v neapolském městě San Girogia a Cremano.

Její snoubenec Matteo Scarpati, kolega plavec, ji požádal o ruku 13. března. Scarpati vzdal Paparové hold na Facebooku.

„Byl jsi anděl, který mi změnil život tím, že jsi mi dal sílu dělat věci, na které jsem nikdy nemohla ani pomyslet,“ uvedl.

„Naučil jsi mě opravdové lásce, naučil jsi mě znovu se usmívat a být šťastný. Měli jsme život před sebou a ty jsi tak odešel. Miloval jsem tě od prvního dne, kdy jsem tě uviděl, donutil jsi mě bojovat, abych tě dobyl, ale pak jsi souhlasil, že spolu prožijeme tohle fantastické dobrodružství, a dal jsi mi nejlepší dva roky mého života.“

„Vždycky na tebe budu vzpomínat takhle, jako na svou krásnou Mariasofii, a vždycky budu tvůj cicmínek. Miluji tě a vždycky tě budu milovat, lásko moje.“ Dodal Scarpati.

MSN Italy uvedla: „Mariasofia byla sportovkyní plaveckého klubu Posillipo, v roce 2019 byla součástí štábu Swim4Life Trophy, platného pro okruh Supermaster FIN. Byla součástí Speedo Masters Teamu a v roce 2020 se zúčastnila přeplavání Messinské úžiny a také závodu Capri-Neapol.“

Zdroj: afipn.com.au