V NATO informovali o obavách ze srážky s vážnými nebezpečími v souvislosti s úspěchem ruské strategie radioelektronického boje. Informuje se o tom ve výzkumu Vědecko-technické organizace NATO.

„Nedávná cvičení na východní hranici NATO, přítomnost v Pobaltí a válka na Ukrajině ukázala úspěšnost ruské strategie radioelektronického boje. A potenciál elektronických útoků (například potlačování) a radioelektronické zajištění (například objevování cílů) ukazuje, že současná infrastruktura taktického spojení NATO je zranitelná prostředky radioelektronického boje a narazí na velké nebezpečí," uvádí se v dokumentu.

Podle dokumentu v současnosti opatření na ochranu před prostředky elektronického boje mohou být nedostatečná, aby vzdorovala „možné hrozbě".
Navíc se ve zprávě zmiňuje schopnost Ruska, které dokáže díky ruské vojenské doktríně ničit zvláště důležité cíle.

„Ruská doktrína zahrnuje prostředky radioelektronického boje, bezpilotní letouny a artilerii na objevování, identifikaci, lokalizaci a likvidaci zvláště důležitých cílů, která je velmi úspěšná," myslí si v NATO.

Právě proto v roce 2019 Vědecko-technická organizace NATO plánuje vývoj nové koncepce na odpor prostředkům radioelektronického boje. Zejména vědci aliance chtějí najít způsob skrýtí lokace takzvaných důležitých cílů.