V listopadu a prosinci došlo v letectví k řadě nevysvětlitelných úmrtí. 3. listopadu loňského roku náhle a nečekaně zemřela pilotka Nicole Chang-Leng ve věku 45 let. Byla první pilotkou společnosti Air Seychelles. (Foto: Flickr)

19. listopadu upadl pilot letecké společnosti American Eagle Patrick Ford krátce po startu do bezvědomí. Krátce poté v nemocnici zemřel.

Stevard Yasser Saleh ze společnosti Gulf Air utrpěl 22. listopadu infarkt a zemřel. Letadlo muselo nouzově přistát, aby se Jásiru dostalo lékařské péče, ale po příletu byl prohlášen za mrtvého.

Michelle Märkischová, 31letá letuška německé letecké společnosti Condor, zemřela náhle a nečekaně 4. prosince.

15. prosince nečekaně zemřel ve věku 27 let druhý pilot společnosti Edelweiss Maurizio Liberatore.

24letá letuška společnosti Air Albania Greta Dyrmishi zkolabovala 21. prosince a zemřela po přistání v Londýně.

Skupina Airliners for Humanity, jejímž členem je i Aviation Collective, se domnívá, že tyto incidenty by měly být pečlivě vyšetřeny. Neurolog Jan Bonte s tímto závěrem souhlasí.

„Je třeba to důkladně prošetřit. Zaměstnanci leteckých společností jsou každoročně vyšetřováni, takže tito lidé jsou mimořádně zdraví. Co se s těmi lidmi stalo, že náhle zemřeli? Pitvy a histologie,“ píše Bonte.

„Už když jsem řešil případ proti KLM, řekl jsem jim, že se to stane. A tak se to děje. Nyní musíme zjistit, co způsobilo náhlou smrt těchto lidí,“ vysvětluje neurolog.

„Jeden z mých známých pilotů mi řekl, že je to výjimečné. Nyní, na konci své třicetileté kariéry, si vzpomíná na dva případy. Pak je to stejně pozoruhodné,“ zdůrazňuje Bonte.