Nová studie poukazuje na to, že dětský mozek může být výrazně ovlivněn tehdy, když se mu nedostává dostatek rodičovské lásky. Věříte v něco takového? A existuje způsob jak napravit situaci, dochází k negativnímu vlivu? Podle této nové studie může matka vyrobit mozku svého dítěte extrémně velký problém. Fotka v úvodu článku ukazuje dvě děti ve věku 3 let. Jak můžete vidět, jeden mozek je mnohem větší než druhý a má také výrazně méně tmavých zón (nižší hustota mozkových buněk).


Mozek vlevo je zcela zdravý. Tomuto dítěti byla věnována adekvátní láska a péče během prvních dvou let života. Toto období je totiž pro správný vývoj a růst mozku nejdůležitější během celého života člověka.

Mozek vlevo se scvrkl. Toto dítě bylo extrémně zanedbáváno. Byla mu věnována jen minimální péče a téměř žádná láska.

 

Osobnost a inteligenci člověka předurčují první roky života

Dítě s větším mozkem bude pravděpodobně i více inteligentnější. Zároveň u něj dojde ke kvalitnímu celkovému rozvoji, včetně vybudování dobrých sociálních dovedností. Dítě s menším mozkem bude více náchylné stát se závislé na drogách a také zřejmě bude agresivní v násilných situacích.

Profesor Allan Schore z Los Angelských Univerzity vysvětluje, že u dítěte, které bylo během svých prvních dvou letech zanedbávány, nedojde později ani k expresi genů zodpovědných za inteligenci.

Často se bohužel stává, že rodiče, kteří sami byli zanedbávaní, nemají plně rozvinutý mozek. Budou proto zanedbávat své vlastní děti stejným způsobem.

V případě, pokud víte o někom, kdo už v raném dětství zanedbává své dítě, uvědomte na to někoho. Případně se pokuste docílit nápravu jiným vhodným způsobem, v závislosti na konkrétní situaci. V opačném případě může být malé dítě postižené po celý zbytek svého života.

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Zdroj: organichealth.co