Poté co se v médiích objevily informace o záznamnících údajů německého letadla společnosti Germanwings, novinář listu Der Freitag Jens Bernet se rozhodl zjistit, z jakého důvodu zatím nebyly zveřejněny údaje o černých skříňkách malajského Boeingu, který havaroval loni v létě. Výsledky jsou zklamáním. Novinář je toho názoru, že vyšetřovací tým záměrně skrývá některá fakta, která by se neměla dostat do tisku. Napsal to ve svém blogu. Jeho nálezy také vydává skupina "Občanské iniciativy pro mír na Ukrajině» (Bürgerinitiative für Frieden in der Ukrajině) ve FB.


Zde je text :

[quote align="center" color="#999999"]

Dva senzační pády letadel v minulých měsících – a dva zcela odlišné přístupy k interpretaci vyšetřování "černých skříněk". V této době byly velmi poškozené hlasové záznamníky letadla Germanwings zpracovány do několika hodin po nehodě ve francouzských Alpách, a následovaly první zprávy (dosud nebyly nalezeny záznamníky údajů). Výsledků výzkumu "černých skříněk" malajského Boeingu“, mimochodem jen lehce poškozených, jsme se doposud nedočkali. Ale v tomto případě mluvíme o válce a míru a osudech mnoha lidí.

Let Germanwings byl tragicky přerušen 24. března. Příčina nehody stále ještě není zcela objasněna. Pozdě večer byly na místě havárie nalezeny hlasové záznamníky a převezeny do Paříže ke zpracování. Hned další den média, například německý kanál n-tv ohlásily první výsledky dekódování těchto záznamníků … Ale obraťme se k jiné věci. Přečtěte si materiál v Tagesschau, z 24 července 2014, s názvem "Holanďané zkoumají černé skříňky MR17 – hlasové záznamníky nejsou poškozeny" … "Podle nizozemských vyšetřovatelů záznamníky Boeingu havarovaného nad východní Ukrajinou nebyly poškozeny. Záznamník z pilotní kabiny byl poškozen, ale záznam zůstal neporušený. Šetření se zahájí dnes "- to tehdy sdělovalo vydání Tagesshau.

Mimochodem, dále se v tomto materiálu uvádí, že při rozšifrování záznamů se zúčastnili ruští experti. Ale to je lež. Tým vyšetřovatelů se skládal pouze ze zástupců Ukrajiny, Austrálie, Belgie a Nizozemska.

Záznamníky z Boeingu zadalo Nizozemsko k dešifrování do Velké Británie. Jak o tom informuje vydání Spiegelu 08.08. 2014 -. "Úspěšně jsme přečetli data z obou letových zapisovačů a nyní je analyzujeme," řekl zástupce Holandské bezpečnostní rady Van der Deere. "Jedná se o specifický proces, který bude trvat nějaký čas," dodal …

Jak hlasový záznamník, tak palubní zapisovač letových údajů z Boeingu MD17 musely poskytovat kvalitní údaje, protože byly jen lehce poškozeny. Přesto, utíkají měsíce a úplné výsledky jejich dešifrování nebyly dosud zveřejněny, a to navzdory tomu, že jde o havárii letadla, která ovlivňuje osud nejen Evropy, ale i celého světa!

V případě letadla Germanwings byla první data z poškozených hlasových záznamníků zveřejněna okamžitě. Proč se tedy zpožďuje zveřejnění informací "černých skříněk" malajsijského Boeingu?

Oficiálně rozšiřovaná teorie říká, že katastrofu Flight MN17 způsobilo zasažení letadla raketou Buk. Spolková vláda Německa a dalších západních zemích vychází z toho, že raketu vystřelili "pro-ruští separatisté" (nebo i ruská armáda), někteří říkají, že raketu vystřelili Ukrajinci. V tomto případě, byla-li nehoda důsledkem zasažení raketou by na hlasovém záznamníku nebylo nic, nebo téměř nic slyšet.Tak proč nejsou publikována tato data? Nebo je na záznamnících něco jiného? [/quote]

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Překlad: P. Rejf

    Zdroj:  af.com