Ze zprávy New York Post vyplývá, že nedávný průzkum veřejného mínění ukázal, že s blížícími se svátky více než tři čtvrtiny Američanů věří, že současná inflace ovlivnila jejich životy, a více než polovina Američanů věří, že vláda by měla nést zodpovědnost za vysoké ceny. (Foto: Flickr)

Podle výsledků průzkumu z Yahoo News a YouGov 77 % Američanů věří, že nedávná inflace ovlivnila jejich každodenní život v různé míře, a 61 % lidí uvedlo, že současná krize dodavatelských řetězců a nedostatek potravin a služeb způsobily nepříjemnosti.

Když se přiblížil Den díkůvzdání, 51 % Američanů vyjádřilo obavu, že „v důsledku inflace si možná nebude moci dovolit výdaje na dovolenou“ a 45 % lidí se obávalo, že nestabilní dodavatelské řetězce povedou k nedostatku potřeb na dovolené.

Na otázku, kdo by měl být obviňován z vysokých cen způsobených inflací, 57 % odpovědělo, že současný prezident nnese„nějakou“ nebo „velkou“ odpovědnost.

Navíc s tím, že se velký počet Američanů vydal na cestu Díkůvzdání, ceny benzínu dosáhly nejvyšší úrovně za posledních sedm let.

Aby se zmírnil dopad prudce rostoucích cen, americká vláda dne 22. listopadu oznámila, že uvolní 50 milionů barelů ropy ze strategických ropných rezerv, ale také připustila, že „situace bude nějakou dobu trvat“ a nemůže mít okamžitý dopad.

Zdroj: nypost.com