Život je zlatý dar od Alláha, když jste certifikovaným členem Kontrarevolučního klubu ze Zálivu (GCC), který je znám i jako Výbor pro spolupráci v Zálivu; Bahrain, Kuvajt, Omán, Katar, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty, ty mohou své vlastní poddané mučit, zabíjet, podrobovat represím či je démonizovat – s plnou důvěrou „pána“, co vám umožní, aby vám to prošlo. Zrovna tak jako dynastie Sunni al Khalífa, co je u moci v Bahrainu, co se veřejně zapřísáhla, že protestující, co jsou pro demokracii, bude držet v žaláři, sprejovat slzným plynem, dělat vpády do jejich domovů, konfiskovat jejich zdroje obživy a nutit je, aby žili v nikdy nekončícím strachu, přičemž bahrainský korunní princ Salman bin Hamá al-Khalífa je nyní ve Washingtonu hostem administrativy Baracka Obamy.

Princ Salman – jehož Bahrainská propaganda podbízí jako „umírněného“ – se ukázal na ministerstvu zahraničí USA bok po boku s ministryní zahraničí Hillary „Přišli jsme, viděli jsme, je po něm,“ Clintonovou. Ti, co „zemřou“ jsou zlí diktátoři ve stylu Muammara Kaddáfího; „naši“ parchanti pak jsou ti, co jsou zváni na mejdany do DC poté, co jim na uvítanou rozbalí červený kobereček.

Video:

Dochází v Bahrainu k represím spojeným s Arabským jarem? Podle Clintonové samozřejmě ne; jsou to – podle jejích vlastních slov – pouze „vnitřní záležitosti“.

Co to v praxi znamená, je to, že Clintonová se podepisuje pod oficiální povídačku o tom, že za sektarizaci všeho, co se v Bahrainu děje, mohou protestující – a nikoliv al-Khalífové, kteří už více než rok boří šiítské mešity a investují všechno do démonizace všeho, co je šiítské (z čehož obviňují „zlý“ Irán).

Al-Khalífové jsou poněkud zběsilejší než president Bašár al-Assád v Sýrii; ale zabili jen přijatelné množství lidí. Proč je ale Bahrain podstatně „jiný“ než Sýrie? Protože „hostí 5. námořní flotilu USA, čímž pomáhá ozbrojeným silám USA s projekcí jejich moci do Zálivu a s ohrazováním Iránu“; a tohle není povídání od žádného neo-konzervativce, nýbrž od washingtonského ředitele Human Rights Watch Toma Malinowskiho.

 

Banda zbabělců

Zde promlouvá dobyvatel Libye – Clintonová:

Bahrain je cenným spojencem Spojených států. Jsme partnery v mnoha důležitých záležitostech společného zájmu obou našich národů, a to jak na regionální, tak i globální úrovni. Těším se na šanci promluvit si s Jeho královskou výsostí o mnoha záležitostech, jak vnitřních, tak vnějších, s nimiž se Bahrain potýká, a dosáhnout poněkud lepšího porozumění probíhajícímu úsilí, jež vláda Bahrainu vyvíjí. Takže znovu, Vaše královská výsosti, vítejte ve Spojených státech.

Zde je povídání mluvčího Bahrainské vlády, co to řekl Reuters jen den před tím pokecem Clintonky s korunním princem:

Pátráme po pachatelích a lidech, co zneužívají tisku, vysílání a sociálních médií k podněcování ilegálních protestů a násilností po celé zemi. Znamená-li uplatnění zákona tvrdší akce, tak budiž.

Překlad: Nadále budeme v tom řádění pokračovat, protože páni ve Washingtonu nám kryjí záda.

Od Obamovy administrativy ani slovo o zatčení vrcholného aktivisty za lidská práva v Bahrainu Nabéla Radžába, kterého Amnesty International vyhlásila za „vězně svědomí“, zrovna tak ani o apelech za jeho okamžité propuštění. Aktivista Abdulhadi Akhawadža za svou stranu držel tři měsíce hladovku, aby protestoval proti doživotnímu vězení od režimu al-Khalífů.

R2R „odpovědnost k ochraně“, což je ó jak milovaná doktrína, do níž se tak zbláznily ty Tři Grácie – Clintonová, velvyslankyně USA u Spojených národů Susan Rice a zvláštní asistentka Obamy Samantha Power – ta se v Bahrainu nevztahuje na občanské protestující, jejichž většina je šiítská. Ti teď už přes rok skučí, že chtějí, aby byla chráněna jejich základní lidská práva – jichž zrovna moc nemají.

Bahrainský ministerský předseda Khalífa bin Salman al Khalífa – jehož středověké metody by přiměly i egyptského Omara „Šejka al-Mučírňáka“ Suleimana, aby se červenal závistí, a to ani nemluvě o princi Nayefovi z Domu Saúdů – ten je u moci už 40 let.

A Bahrainský král Hamád byl ó tak štědrý; že po tom všem vydal pověření pro sestavení zprávy o těchto represích. Netřeba říkat, že ta zpráva, i když velice vysterilizovaná, nakonec nevznikla.

Co z toho činí ještě větší tragédii je to, že tito lidé jsou zbabělci. Stačilo by jediné slovo od Clintonové či Obamy, aby al-Khalífové okamžitě zastavili své hromadné represe prováděné jejich fundamentalistickou sunnitskou policií rekrutovanou z Pákistánu, Sýrie a Jemenu; aby pustili tisíce vězňů; a vzali zpět do práce tisíce pracovníků, které vyhodili za jejich „subversivnost“. Tady uvádím proč si to myslím.

V Británii se nesou povídačky, že Nasser bin Hamád, syn bahrainského krále, by mohl dostat zákaz návštěvy londýnských letních Olympijských her letos v létě. Jsou k tomu zřetelné důvody; on osobně hrozil mnoha atletům, a navíc byl obviněn z mučení. Tak co tedy udělal? Okamžitě ve spěchu vymazal všechny svoje tweety s hrozbami. Čekejte, že Nasser na té parádě v červenci bude.

Pepe Escobar

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: atimes.com

]]>