Server pcmag.com informoval o tom, že americká Federální vyšetřovací služba FBI přemlouvá sociální sítě a Google k toleranci návrhu zákona, který by umožnil sledovat podezřelé osoby přes internetové služby. FBI chce v brzké době předložit Kongresu USA zákon, který by přinutil provozovatele sociálních sítí, e-mailových serverů a komunikačních médií změnit kód svého softwaru takovým způsobem, aby vyšetřovatelům mohli snadno poskytnout přístup pro sledování podezřelých osob a aktivit.

Nová legislativa by měla rozšířit současný zákon CALEA z roku 1994, který ustanovuje tyto pravidla pro mobilní operátory a provozovatele sítí. Zástupci FBI tento nový návrh zákona odůvodnili tím, že jejich současné sledovací možnosti nedokážou držet krok s novými technologickými službami, a proto nemají možnost získávat informace pro prevenci a řešení kriminální činnosti. Návrh zákona by jim měl umožnit sledovat podezřelé osoby například přes Facebook, Google+, mailové schránky či VoIP služby.

Časový harmonogram této iniciativy zatím není známý, celý projekt je zatím ve fázi vyjednávání a shánění politické podpory.

Zdroj: dvojklik.cz

]]>