Čína provádí razie na četné kanceláře Microsoftu a média se dožadují “tvrdých trestů”. S tím jak čínská státní média volají po „tvrdých trestech“ pro americké technické firmy za pomoc americké vládě při kradení tajemství a monitorování Číny, hlásí Reuters, že na kanceláře Microsoftu v Pekingu, Šanghaji, Guangzhou a Chengdu tento víkend proběhly razie. Čínští činitelé odmítli poskytnout jakýkoliv důvod pro tyto inspekce. Jestli to je probíhající odvetný úder kvůli odhalení NSA nebo odveta Ruska vedená zadními vrátky, není jasné, ale je to eskalace po předchozím zákazu Windows 8. Microsoft na to odpověděl jen: „Budeme šťastní, když budeme moci odpovědět na otázky vlády.“


Jak referují Reuters:

[quote align="center" color="#999999"]

ínští vládní činitelé provedli náhlé návštěvy v kancelářích Microsoftu v Číně, řekla v pondělí mluvčí společnosti, odmítla ale uvést jakýkoliv důvod těchto inspekcí.

Čínský státní úřad pro průmysl a obchod, jak ohlásila čínská média, provedl návštěvy v kancelářích Microsoftu v Pekingu, Šanghaji, Guanzhou a Chengdu a odmítají to v mimopracovní době komentovat.

Microsoft byl v ohnisku sentimentu proti americkým technologiím v Číně už od odhaleních USA kontraktora Agentury národní bezpečnosti (NSA) Edwarda Snowdena o rozsáhlých programech špehování včetně PRISM, který využíval pro kyber-špionáž technologie této americké společnosti.

Mluvčí Microsoftu v e-mailovém prohlášení řekla: „Naším cílem je vytvářet produkty, které poskytnou ty vlastnosti, bezpečnost a spolehlivost, jakou zákazníci očekávají, a budeme šťastni, když budeme moci odpovědět na otázky vlády,“ odmítla však poskytnout jakékoliv další informace.[/quote]

Těchto několik měsíců nebylo pro Microsoft v Číně dobrých…

[quote align="center" color="#999999"]

Největší světová softwarová společnost měla v Číně těžké časy, kdy docházelo i k volání státních médií po „tvrdých trestech“ pro americké technické firmy za pomoc americké vládě při kradení tajemství a monitorování Číny.

Počátkem tohoto měsíce aktivisté řekli, že cloudová služba ukládání dat OneDrive byla v Číně zrušena.

V květnu kancelářím centrální vlády zakázali na nové počítače instalovat Windows 8, poslední operační systém Microsoftu. Tento zákaz nebyl ještě zrušen, jelikož četné nové směrnice pro opatřování dodávek Windows 8 nedovolovaly.[/quote]

Mluvčí Státní internetové informační kanceláře, kterého citovala tisková agentura Xinhua News, v květnu řekl, že „vlády a společnosti několika zemí“ zneužívají svého monopolního postavení a technologické špičkovosti ke sběru citlivých informací.

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, podpořte nás zakoupením předplatného nezávislého magazínu AC24 Vědomí
  • [/quote]

    Překlad: Miroslav Pavlíček

    Zdroj: zerohedge.com