Zakladatel Microsoftu, Bill Gates, pokračuje v investování milionů dolarů do vysoce rizikových projektů geoinženýrství, které si zakládají na tom, že přinesou řešení pro globální oteplování, ale zároveň jsou tvrdě kritizovány ochránci životního pro potenciálně větší hrozbu než samotná změna klimatu. “Roste obava, že tato malá vlivná skupina vědců a jejich příznivců by mohla mít nepřiměřený vliv na hlavní rozhodování týkající se výzkumu a politiky v geoinženýrství.” referuje the London Guardian, dle citace kritiků, kteří tvrdí, že Gatesovo financování umožnilo advokátům geoinženýrství, aby “ovládli diskuzi na Mezivládním panelu pro změny klimatu (IPCC).”


V roce 2012 byl Gates kritizován za vyplýtvání 300 000 dolarů do námořního pokusu bělení mraků, které zahrnovalo sprejování mraků mikroskopickými částicemi za účelem toho, aby odrážely víc slunečního světla, což byl experiment přezdívaný ochránci životního prostředí účastnícími se kampaně jako “nebezpečný”.

Zprávy odhalují, že Gates podpořil profesora Davida Keitha z univerzity v Harvardu a Kena Caldeira ze Stanfordu, k získání celkové částky 4,6 milionů dolarů na financování studie založené na myšlence injektování částic síry navržených tak, aby odrážely sluneční světlo, do horních vrstev atmosféry.

Jak už jsem dokumentovali dříve, experimenty podobné těm, co navrhuje Caldeira, byly již dříve uskutečňovány vědci podporovanými americkou vládou, jako těmi na oddělení U.S. Department of Energy’s (DOE) Savannah River National Laboratory, S.C, v Aikenu, kteří v roce 2009 začali provádět studie, které zahrnovali nastřelování obrovského množství hmoty částic, v tomto případě “porézních skleněných mikro-kuliček “, do stratosféry.

Vystavení se vlivu síry je spojováno s bezpočtem fyzických i neurologických onemocnění, včetně reprodukčního selhávání, změn v chování, poškození imunitního systému a také s poruchami jater, srdce a žaludku.

Dokonce i vědec Mark Watson, nakloněný geoinženýrství, připouští, že injektování síry do atmosféry by mohlo vést ke “kyselým dešťům, vyčerpání ozónu nebo ke změnám vzorců počasí.”

Meteorolog Alan Robock z univerzity v Rutgersu také “vytvořil počítačovou simulaci, která naznačuje, že oblaka síry by mohla potenciálně oslabit asijské a americké letní monzuny a snížit tak množství dešťů zavlažující úrodu pro miliardy lidí”.

What in the World Are They Spraying – Co to na svět sprejují

Zpráva z Guardianu odhaluje, jak jsou Gatesovy peníze utráceny vědci, kteří jsou zahrnuti v lobbování ve vládách, za obrovské geoinženýrské experimenty. I přes opozici předních environmentalistů, kteří varují před ohromnými potenciálními nebezpečími."

Ekologická klika lobbuje za obrovské injekce veřejných prostředků do geoinženýrského výzkumu. Prakticky dominují v čemkoliv, co se týče geoinženýringu. Hlavními poradci byli parlamentním a kongresovým vyšetřováním při parlamentních a kongresových (senátních) dotazech a jejich stanoviska se vší pravděpodobností dominují debatám (UN's) v Mezivládním panelu pro změny klimatu, které se poprvé potýká s vědeckou a etickou změtí okolo klimatického inženýrství," řekl Clive Hamilton, profesor Veřejné etiky na Australské národní univerzitě.

Zvyšující se povědomí o fenoménu chemtrails vede mnohé ke spekulaci, že jsou již v procesu obrovské geoinženýrské projekty.

V roce 2008 vyšetřování KSLA zjistilo, že látka, která padá z chemtrailsů ve vysokých výškách obsahuje vysoké úrovně barya (6,8 ppm*) a olova (8,2 ppm) a také stopy dalších chemikálií včetně arsenu, chromu, selenu a stříbra. Až na jednu látku jsou všechny tyto látky kovy, některé jsou toxické, některé jsou v přírodě vzácné, nebo se v ní nenachází.

Rozhlasové zprávy se zaměřují na baryum, které je charakteristickým znakem chemtrails. KSLA zjistila, že jsou úrovně barya 6,8 ppm šestkrát vyšší, než je toxická úroveň dle EPA. Oddělení environmentální kvality v Lousianě potvrdilo, že jsou tyto vysoké úrovně barya "velmi nezvyklé", ale okomentovalo to tak, že dokázání, ze kterého zdroje pochází, je věc druhá.

Lukrativní tlak na výzkumné granty související s geoinženýringem zůstává stále silný i přesto, že lidé z Klimatické výzkumné jednotky při University of East Anglia potvrzují, že se planeta neoteplila od roku 1997 a že je skutečnou klimatickou hrozbou ochlazení, což by mohlo být počátkem nové doby ledové.

Byli hlavními poradci parlamentním a kongresovým vyšetřováním/ při parlamentních a kongresových (senátních) dotazech a jejich stanoviska se vší pravděpodobností dominují debatám (UN's) v Mezivládním Panelu pro změny klimatu, které se poprvé potýká s vědeckou a etickou změtí okolo klimatického inženýrství.

*ppm = particles per milion = částic na jeden milion

Další články k tématu:

Zdroj: www.infowars.com