Armáda, neofašistické gardy a vnitro chtějí provádět filtraci jiho-východního obyvatelstva a oddělit jej od tzv. "teroristů". To chtěl naposledy udělat na Ukrajině Hitler a před ním Stalin. Na východní Ukrajině mají problém hlavně pučisté z Kyjeva. Na jihu a východě sice bombardují vojenskými raketomety a stíhačkami civilní sídliště, ale nejsou schopni dobýt města, která brání výborně organizovaná domobrana. Povinná mobilizace rezervistů do armády dopadla katastrofálně. Junta lidi nenaverbovala, protože nikdo nechce umírat za režim, který rozvrátili a vykradli zdejší oligarchové. A zvláště ne v bojové jednotce, která má vraždit civilisty vlastního národa.


A už vůbec ne v situaci, kdy voják riskuje svůj život za směšný žold vyplácený vykradeným státem a vedle něj se válí zahraniční žoldnéř placený zhruba desetkrát tolik, a navíc v dolarech.

Skutečná ukrajinská armáda přemýšlí o vojenském puči, protože se stala úplně bezectnou. A neofašističtí gardisté nejsou spokojeni, protože "židi", "poloci" a "západní svoloč" jim krade zemi před před nosem i před očima. Ale kvůli tomu přece tyto "demokraty" podporujeme z EU, že ano. Takže pochybně zvolený prezident Porošenko má dvě možnosti, ale vlastně žádnou. Buď bude jednat s federály na jihu a východě (jak nepřímo slíbil Putinovi v Normandii); nebo dá volné ruce neofašistickým gardám a zbytku armády, aby zahájily regulérní válku proti vlastním občanům. A protože čokoládový miliardář vojenské milice v Kyjevě neřídí a nikdy řídit nebude, první možnost padla zcela automaticky. Co nastane nyní? Podívejte se na toto video.