Jsou-li politici a ochránci zákona tak horliví ve snaze ochránit Američany před jimi samotnými, měli by vrážet do jejich domovů a zabavovat jim všechny pochutiny obsahující cukr, neboť cukr je mnohem nebezpečnější a návykovější než tráva. Většina Američanů si to už uvědomuje a přestává věřit dogmatu, že marihuana je „nebezpečnou branou k dalším drogám“. Z průzkumu veřejného mínění vyplývá, že podle Američanů jsou cukr, alkohol a tabák nebezpečnější než marihuana.


Podle nového průzkumu NBC News a Wall Streer Journal se Američané domnívají, že nejnebezpečnější je tabák (49 %), následuje alkohol (24 %), cukr (15 %) a marihuana (8 %).

Jestliže jsou tabák, alkohol a cukr považovány za nejnebezpečnější legální látky, proč tedy federální vláda klasifikuje marihuanu jako drogu 1. třídy, stejně nebezpečnou jako LSD a heroin a nebezpečnější než kokain a xanax?

Proč DEA (Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami) posílá speciální jednotky do bytů lidí, kteří vlastní neškodnou a potenciálně blahodárnou rostlinu? Proč nikdo nevyráží dveře bytů, aby odhalil zásoby cigaret, které jsou plné toxických přísad, jež v marihuaně NEJSOU?

Proč tedy úřady vtrhávají do našich obydlí, uvězňují lidi a ničí jejich životy kvůli něčemu tak neškodnému? Proč téměř polovinu vězňů v USA (48 %) tvoří nenásilní drogoví delikventi, z nichž mnozí se dostali za mříže kvůli něčemu tak směšnému, jako je držení marihuany?

Jste-li přesvědčeni, že by tráva měla být nelegální, pak by měly být nelegální i limonády, tabák, alkohol a produkty rychlého občerstvení. Měly by být považovány za stejně nebezpečné jako heroin a LSD.

V historii Spojených států byl alkohol postihován podobně jako dnes cannabis. Během prohibice, která začala v roce 1920, byl lidem vlastnícím nebezpečný alkohol zabavován majetek a byli vězněni. Přibylo násilí a pouličních gangů. Američané si nakonec nesmyslnost prohibice uvědomili a zrušili ji v roce 1933.

Brzy poté však nastala nová éra prohibice, neboť většina Američanů byla nahlodána propagandou, podle níž lidé užívající cannabis mohou zešílet a skákat ze střech. S tím, jak tento blud nabýval na síle, politici a ochránci zákona začali upřímně věřit tomu, že jejich povinností je chránit Američany před jimi samotnými a před onou „nebezpečnou“ marihuanou. Pokud by se toto pošetilé přesvědčení aplikovalo důsledně, měly by být nelegální i produkty rychlého občerstvení, limonády a koblihy, že ano? (Mimochodem, tyto pochutiny jsou mnohem návykovější a nebezpečnější než marihuana).

Zakažte chemikále, ne marihuanu

Zatímco prohibice marihuany nabírala na intenzitě, chemikálie jako Agent Orange, DDT, PCB a dioxin byly vyráběny a šířeny po celém světě, zabily stovky tisíc lidí a mnohým zničily zdraví. Amerika vystřízlivěla s příchodem éry chemického zemědělství a potravin, nemocí a válek.

Prohibice marihuany pomalu končí

Zatímco mnozí autoritáři se dosud neprobudili, většina Američanů se už z tohoto otupování probrala. Špehování profilů na sociálních sítích, útoky na naše vlastnictví a soukromí, policejní přepadovky, obviňování, soudy, vězení – kvůli neškodné marihuaně – to vše se postupně vytratí a zůstane v paměti jako opovrženíhodné chování.

Mnoho uživatelů se zaštiťuje přibývajícími informacemi o léčivých účincích marihuany, přičemž ji ale užívají jen proto, aby se „zkouřili“. To však nic nemění na skutečnosti, že tato rostlina je pro naše zdraví blahodárná. Mnozí zastánci marihuany, kteří ji velebí jako přírodní lék, nicméně opomíjejí zázračné účinky dalších přírodních léčiv, jako je chlorella (která chrání tělo před rtutí), borůvky (chránící mozek před kadmiem) či ženšen sibiřský (který dokáže obnovit endokrinní systém lidského těla).

Válka proti přírodnímu léčitelství pomalu končí spolu s démonizací marihuany. Stále více lidí si uvědomuje, že cukr, kukuřičné sirupy, chemikálie z podložek na jógu v chlebu a umělá sladila typu aspartam jsou mnohem nebezpečnější.

Překlad: Tomáš Piňos

Zdroj: nbcnews.com