Reddit, Mozilla, WordPress a další plánují na 4. červenec protesty proti dohledu NSA. Velká koalice skupin ochrany lidských práv a soukromí a potenciálně tisíce webových stránek se zúčastní dnešních protestů, aby se postavili proti programu dohledu americké Agentury národní bezpečnosti (NSA). Jako součást kampaně Návratu ke čtvrtému mnoho webových stránek, patřících mezi 30 000 členů Ligy na obranu internetu plánuje vystavit protest proti NSA dohledu a text Čtvrtého dodatku americké Ústavy. Účastnící se webové stránky včetně Reddit, odkud Návrat ke čtvrtému pochází, WordlPress, 4chan, Mozilla, Fark a Cheezburger.com – PCWorld


Dominantní sociální téma: Korporátní Amerika nakonec povstává a volá po nezávislosti.

Analýza volného trhu: PCWorld je vlastněn IDG, ohromným konglomerátem, který nabízí inzerci z celého spektra technologických společností ze Silicon Valley. Tyto společnosti už deset let a více důvěrně spolupracují s americkou rozvědkou.

A od nás se čeká, že uvěříme, že ty samé společnosti plus organizační výbor tohoto shromáždění 4. července budou představovat obavy amerických občanů, když jde o soukromí?

Mozilla je integrovaná do Googlu, který je následně zvláště úzce integrovaný do americké rozvědky. Reddit je vlastněn Condé Nast, která vlastní Vogue, Vanity Fair a The New Yorker. Condé Nast nebyla nikdy známa oddaností osobním svobodám.

Důvodem, proč byly tyto protesty vyvolány tak rychle, je to, že zjevně využívají organizační strukturu Okupace Wall Street (OWS), kterou zčásti zafinancoval über-globalista George Soros.

OWS je nejlépe známa svými pokusy o lamentace vrhající těch „99 procent“ proti tomu jednomu procentu. (My jsme výrazně pomohli úpadku OWS jako věrohodného aktivistického hnutí poukazováním, že tohle je ten samý typ strategie, který vedl ke krvavé Francouzské revoluci.)

To „jedno procento“ – sestávající z milionů bohatých a skoro bohatých lidí – NENÍ odpovědné za ten zoufalý stav americké svobody.

To je systém nadekretovaných peněz a centrálního bankovnictví vedený nepatrnou hrstkou jednotlivců, co představuje ten problém. Formulace „jednoho procenta“ byla pokusem odvést pozornost od tohoto systému privilegií a monopolu na peníze. Bylo to záměrně falešné paradigma, a tím to i zůstává.

Nicméně z toho, jak to vidíme, je to tato skupina, co organizuje tyto protesty. Organizátoři bezpochyby doufají, že z toho vytřískají další či obnovenou věrohodnost, když navěsí to rozdělující poselství OWS na daleko věrohodnější protesty ke 4. červenci.

Zde je více:

[quote align="center" color="#999999"]

Organizátoři Nahraďte čtvrtý … plánují živé protesty v tuctech amerických měst, včetně New Yorku, Philadelphie, Los Angeles, Bostonu, Washingtonu DC, San Francisca, Houstonu a Atlanty.

„Jak dlouho očekáváme, že budou racionální lidé přijímat využití terorismu k ospravedlnění a jako záminku pro nekonečnou moc výkonné složky a státu?“ řekl herec John Cusack během tiskové konference k oznámení protestů. „Proč se tak mnozí v naší vládě, našem tisku či v naší intelektuální třídě bojí informované veřejnosti?“

Zástupci NSA a americké Kanceláře řízení národního zpravodajství bezprostředně nereagovali na požadavky, aby komentovali plánované protesty. Tyto protesty přichází poté, co bývalý NSA kontraktor Edward Snowden vynesl informace o dalekosáhlém dohledu NSA nad americkými obyvateli a dalšími lidmi i nad mediálními kanály, jehož první podrobnosti byly publikovány minulý měsíc.

… Cusack, člen představenstva Nadace svobody tisku, si ztěžoval, že mnozí obhájci dohledového programu NSA se zaměřují na údajné charakterové vady Snowdena a žurnalistů, kteří tento příběh odhalili, místo na ten dohled samotný a otázky jeho legálnosti.

Zaměření se na Snowdena je „velké odvrácení pozornosti, aby se zamezilo zaostření na vlezlost, k níž skutečně dochází,“ dodal Harvey Anderson, hlavní vicepresident obchodních a právních záležitostí u Mozilly. Nedostatek transparentnosti u programů dohledu „podvrací otevřenost Internetu,“ dodává. Snahy o bagatelizování dohledu a poukazy, že americké veřejnosti na tom nezáleží, nebudou fungovat, dodal Craig Aaron, president a CEO skupiny digitálních práv Free Press.[/quote]

Wikipedia nám o této Freedom of the Press Foundation říká:

[quote align="center" color="#999999"]

Freedom of the Press Foundation je nezisková organizace založená v roce 2012, aby financovala a podporovala svobodu slova a svobodu tisku. Tato organizace je vedena jako mainstreaovými tak alternativními žurnalisty jako je Daniel Ellsberg a Xeni Jardin stejně jako aktivisty, celebritami a filmaři.

Její misí je pomáhat „prosazovat a financovat agresivní, žurnalismus ve veřejném zájmu zaměřený na odhalování špatné správy, korupce a zákony porušující vlády,“ a nabízí způsoby financování z davových zdrojů pro WikiLeaks a nezávislé žurnalistické organizace. K podporovaným organizacím patří WikiLeaks, MuckRock News, National Security Archive, The Up Take, The Bureau of Investigative Journalism a Centre for Public Integrity and Truthout.

Mnoho z těchto jmen má vazby na mainstreamový žurnalismus nebo na mainstreamové financování a tvoří to určitou kontrolovanou opozici. I cíle těch protestů ze 4. července jsou žalostně skromné:

  • 1. Prosadit v Kongresu reformu amerického zákona PATRIOT Act v článku 215 o privilegiu státního tajemství a dodatek zákona FISA, aby se ujasnilo, že prázdný šek k dohledu nad internetovou aktivitou a telefonními záznamy jakékoliv osoby sídlící v USA je zakázán zákonem a že porušení může podléhat revizi při sporném řízení před veřejným soudem;
  • 2. Vytvoření speciální komise k vyšetřování, referování a odhalování rozsahu domácího špehování pro veřejnost. Tato komise by měla vytvářet konkrétní doporučení pro reformu legislativy a vyhlášek tak, aby se skoncovalo s mimoústavním dohledem.
  • 3. Pohnat k odpovědnosti ty veřejné činitele, kteří budou shledáni odpovědnými za tento mimoústavní dohled.

Demonstrace 4. července usilují o vznesení požadavků a o skoncování s metodami mimoústavního dohledu nasazovaného americkou vládou a o zajištění, že už pro všechny budoucí vlády bude vládní dohled jen ústavní, omezený a jasně definovaný.

Tyto protesty jsou částečně sponzorovány těmi samými technologickými společnostmi, které mají historii spolupráce s americkou rozvědkou, už byly drsně zastrašeny ke spolupráci či ze spolupráce vydělaly značné bohatství.

Jsou organizovány OWS, která je zčásti financována George Sorosem a která zkouší vytvořit podmínky pro určitý druh Francouzské revoluce v USA. Cílem tohoto protestu je reformovat protiústavní zákon PATRIOT Act (místo aby se s ním skoncovalo) a „definovat a omezit“ další dohled.

Avšak … ke změně nedojde přes protesty organizované kontrolovanou opozicí. Ke změně dojde, jelikož jednotlivci začnou znovu objevovat ty svobody, na nichž byla americká (konfederace) původně založena přijmou odpovídající individuální akce ke změně jejich VLASTNÍCH podmínek.

Petice k americkému Kongresu nejspíš budou mít malý či vůbec žádný účinek. To je důvod, proč má US Kongres míru oblíbenosti kolem 10 procent…

Změna je těžká. Protesty jsou snadné, zvláště ty násilné.

Závěr: Berou nás za blbce? [/quote]

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj:  thedailybell.com