Obrázky jen zřídka ukazované v mediálních sítích mainstreamu odhalují vlnu proti-Obamovských vášní zachvacujících Egypt, jelikož demonstranti obviňují Bílý dům z pomoci při instalaci Mohameda Mursího, vůdce Muslimského bratrstva, který by mohl být koncem dnešního dne svržen. Protesty v Egyptě jsou médii převážně představovány jako prostý rozkol mezi přívrženci pro-vládního Muslimského bratrstva a přívrženci hnutí proti-Mursíovské opozice, i přes skutečnost, že ty proti-Mursíovské demonstrace jsou daleko větší. Protesty v Egyptě jsou médii převážně představovány jako prostý rozkol mezi přívrženci pro-vládního Muslimského bratrstva a přívrženci hnutí proti-Mursíovské opozice, i přes skutečnost, že ty proti-Mursovské demonstrace jsou daleko větší.


 

Demonstrant proti Mursímu: Obamo, tvoje čuba je náš diktátor.

Ovšem jeden aspekt demonstrací, který byl téměř úplně ignorován, je skutečnost, že Egypťané tvrdě z Mursího katastrofického roku v úřadě obviňují vůdčí ruku Bílého domu.

Jak ilustrují fotky níže, Egypťané jsou si plně vědomi faktu, že Obamova administrativa sehrála klíčovou roli při zaranžování té revoluce, která svrhla bývalého prezidenta Mubaraka. K transparentům neseným protestujícími patří : „Vzbuď se, Ameriko, Obama podporuje v Egyptě fašistický režim,“ „Obama podporuje terorismus,“ a „Obamo, tvoje čuba je náš diktátor.“ Tyto plakáty rovněž odsuzují roli Anne Patterson, americké velvyslankyně v Egyptě.

Jak jsme už dříve zdůrazňovali, tak revoluce 2011 v Egyptě měla daleko k povstání zdola, vzhledem k tomu, že s její organizací pomáhaly NGO establišmentu jako Freedom House (svázaný se CIA) a National Endowment for Democracy (NED).

Přestože Mubaraka desítky let podporovaly, tak jej USA opustily a svou podporu vrhli pro Muslimské bratrstvo, když Mubarak odmítl pokusy USA zřídit uvnitř této země vojenské základny a uchvácení kontroly nad egyptskou komunikační sítí.

Mohamed Mursí dohlížel na realizaci diktatury v Egyptě, která si v ničem nezadala s tou, co vybudoval jeho autokratický předchůdce. Poté, co do nově koncipované ústavy zakotvil zákon Šária, tak si  Mursí  udělil rozsáhlé pravomoci zavádět jakýkoliv zákon a dal si imunitu před justičním dohledem.

„Je tedy egyptským diktátorem? V tomto okamžiku, ano, je totiž na papíře nejmocnějším egyptským vůdcem od dob faraona,“ řekl CBC News Eric Trage, člen washingtonského Institutu pro blízkovýchodní politiku.

Na rozdíl od Sýrie, kde byla vojensky vedená vzpoura přemaskována jako demokratické povstání, tak ty největší masové protesty v lidské historii během posledních dnů v Egyptě narazily u Bílého domu na ohlušující ticho.

Jak zdůrazňuje Bridget Johnson, všechno, co jsme slyšeli, jsou „od Obamovy administrativy cvrčci“ s jediným odkazem na Egypt pocházejícím od ministra zahraničí Johna Kerryho, jehož prohlášení postrádalo sdělení toho, co se tam opravdu děje, a místo toho se točilo kolem povětrnostních podmínek na náměstí Tahrir.

Egyptské státem vedené noviny Al-Ahram dnes referovaly, že  Mursí  „buď z úřadu odstoupí, nebo z něj bude během hodin armádou odstraněn,“ jelikož termín pro politické urovnání vypršel.

Vzbuď se, Ameriko, Obama podporuje v Egyptě fašistický režim.

Obama podporuje terorismus.

Obama podporuje diktátora  Mursího.

Vlevo: Egypt zůstane občanským státem. Vpravo: Víme, co jsi loni v létě provedla.

Obama a Paterson v Egyptě podporují terorismus.

Táhni domů na Obamův ostrov. Obrázek Anne W. Patterson velvyslankyně Spojených států v Egyptě.

Od Náměstí Tahrir pro americká média a Muslimské bratrstvo: Obamo, ty blbče. Muslimské bratrstvo zabíjí i Egypťany, tak jak by mohli garantovat bezpečnost Izraele. Hej, Obamo, tvůj kšeft s Muslimským bratrstvem ti nevyšel. Obamo, ty idiote. Pamatuj, že Egypt není Muslimské bratrstvo, a když tomu nevěříš, tak zajdi sem na Náměstí Tahrir a uvidíš, co se tu děje. TEĎ.

Ahmed Shihab-Eldin: Všimli jste si už zarážející podobnosti mezi Obamovým logem a logem egyptské salafistické strany Al Nour?

OAnn Patterson, ty i s tvou zemí táhněte do p*dele, prolhané s*ačky!

Obama podporuje terorismus.

Obama podporuje diktátora  Mursího.

Od Egypťanů lidu americkému a panu prezidentovi Obamovi. Naše vztahy jsou v ohrožení, kvůli té čube Ann Patreson, která podporuje vražedné a teroristické bratrstvo. Vykopněte tu čubu z Egypta teď hned, pane prezidente Obamo.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj:  prisonplanet.com