Americký prezidentský kandidát Newt Gingrich požaduje v Sýrii tajné operace podporované Washingtonem, jako formu pomoci ke svržení syrského prezidenta Bašára Asada. “Myslím, že jde zde spousta věcí, které můžeme udělat tajně a co se týče dodávání zbraní, dodávání…pomáhání lidem v regionu dodáním poradců.“ řekl Gingrich v neděli. Nemyslím si, že potřebujete použít Americké vojáky, musíme ale komunikovat tak, aby ti, kteří oponují Asadovi dostali podporu, kterou potřebují, aby ho porazili.“ dodal.

Jeho poznámky přicházejí poté, co americká ministrně zahraničí Hillary Clintonová slíbila zesílení existujících sankcí proti syrské vládě. V sobotu užily Rusko a Čína práva veta a blokovaly v BR rezoluci o Sýrii, která vyzývala k demisi Bašára Asada a fakticky otevírala cestu pro vojenské zasahování zvenčí do syrských záležitostí.

Lavrov označil za hysterická západní hodnocení výsledků hlasování v BR OSN o Sýrii

Ministr zahraničí RF označil za neslušná a hysterická západní hodnocení výsledků hlasování v BR OSN o Sýrii. S tímto prohlášením vystoupil dnes po jednáních s bahrajnským kolegou.

V Moskvě litují, že i přes prosbu ruské strany byla rezoluce BR uspěchaně předložena ke hlasování před návratem ruské delegace z Damašku. Lavrov potvrdil, že spolu se šéfem Služby vnější rozvědky Michailem Fradkovem navštíví 7. února Sýrii, aby odevzdal prezidentu Asadovi poselství ruského vedení.

 

Dále k tématu:

https://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/205-masakry-v-syrii-jako-iracke-zbrane-hromadneho-niceni

https://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/93-aktualni-situace-v-syrii-video

 

Zdroj: http://www.presstv.ir/detail/225155.html, http://czech.ruvr.ru/2012/02/06/65475417.html