Let společnosti Air France z Paříže do Šanghaje se již dva dny zdržuje v ruském Irkutsku. Na lehko oděti cestující, včetně týmu Louis Vuittonu, který cestoval stejným letem, díky tomu mají živé zkušenosti ze sibiřského počasí.

Cestující Air France se v neděli ocitli v sibiřském Irkutsku, kde Boeing-777 nouzově přistál kvůli kouři v kabině. Tým zaměstnanců Louis Vuitton byl mezi cestujícími, kteří sdíleli své sibiřské zkušenosti na sociálních sítích.

Zatímco během incidentu nikdo nebyl zraněn, cestující vůbec nebyli připraveni na sibiřské počasí a ruský mráz je zastihl jen v lehkém oblečení. Teploty v Irkutsku dnes dosahují asi mínus 10 stupňů Celsia a v noci klesají až k 20 stupňům pod nulou.

Cestující byli ubytováni v místních hotelech, kam je dovezli autobusy s policejním doprovodem. Cestující však nesměli opustit vozidla a hotely, protože nemají ruské vízum.

Společnost se rozhodla poslat náhradní letadlo, aby se cestující dostali do cíle. Ale u druhého letadla krátce před vzletem došlo k poruše hydraulického systému. Cestující nakonec museli vystoupit z letadla a vrátit se zpět do hotelů.

„Strávili jsme celou noc v letadle, bez spánku, a pak jsme se museli vrátit sem a teď jsme úplně unavení," řekl cestující a dodal, že je z toho velmi zklamán.

Zatímco technika ve dvou zmíněných letadlech zklamala, letecká společnost se rozhodla poslat další letadlo, aby vyzvedlo nešťastné cestující. Třetí letadlo bylo šťastné a v brzkých ranních hodinách cestující konečně opustili Irkutsk a vydali se do Šanghaje.

Záběry ukazují cestující na cestě do letadla v mrazivém sibiřském ránu. Mnozí zamávali reportérům a policistům, kteří je podruhé doprovodili na letiště. Cestující také vyjádřili přání se znovu potkat, ale za lepších klimatických podmínek. Zejména v Evropě.