Tel-Aviv nesmí ztratit podporu Washingtonu, prohlásil izraelský prezident Šimon Peréz v rozhovoru pro americký list The New York Times. „Právě podpora USA nám dává možnost hájit své zájmy. Pokud zůstane Izrael sám, pohltí ho nepřátelé“, řekl izraelský prezident, když komentoval zprávy HSP, podle kterých se americký prezident Barack Obama a izraelský premiér Benjamin Netanjahu nemají moc rádi. Peréz také prohlásil, že Izrael může začít jednat s hnutím Hamás, pokud toto hnutí splní mezinárodní požadavky a uzná židovský stát.

Učebnice pro cizince v Anglii obsahuje mapu Blízkého východu bez Izraele. Území, které má totožné hranice jako Izrael, tam nese název okupovaného Palestina.

Populární učebnice s názvem „Skills in English Writing Level 1“ se ve Velké Británii využívá pro výuku angličtiny jako druhého jazyka. Jak upozorňuje Israel Today, při jejím bližším zkoumání se objevil antiizraelský obsah.

Vydavatelem učebnice je vydavatelství Garnet Education. Ten se po odhalení kontroverzní mapy okamžitě omluvil: „Byla to vážná redakční chyba, kterou jsme následně opravili.“

Zdroj: czech.ruvr.ru

]]>