Královna Velké Británie Alžběta II. je přímým potomkem proroka Mohameda. Uvedly to jedny marocké noviny, které prozkoumaly královnin rodokmen do 40. generace, uvádí The Times. Tato teorie se poprvé objevila v roce 1986, kdy Burkova kniha lordů — ročenka, která se zabývá genealogií, uvedla, že Alžběta II. by mohla být příbuznou muslimských králů, kteří vládli ve Španělsku, a přes ně — zakladatele islámu, který zemřel v VII. století na území, které nyní patří Saúdské Arábii.


Podle článku je nejslabším článkem v řetězu teoretického rodokmenu Zaida, muslimská princezna, která žila ve Španělsku v XI. století a možná je spojovacím článkem mezi křesťanským a muslimským královstvím středověkého Španělska.

Bývalý vydavatel ročenky Burkova kniha lordů Harold Brooks Baker psal v 80. letech Margaretě Thatcherové a doporučoval jí, aby zajistila zvýšenou bezpečnost pro královnu.
[quote align="center" color="#999999"]

„Britové moc nevědí, že v žilách královny teče krev Mohameda, ale všichni muslimští náboženští vůdci jsou na tuto skutečnost hrdí," říkal v té době.[/quote]

Zdroj: thetimes.co.uk