Sovětský a lotyšský novinář a vědec Artur Prieditis tvrdě zkritizoval na portálu Pietiek.com lotyšskou vládu za „tragédii“, která se dnes odehrává v zemi.

Podle jeho názoru, se lotyšský národ nedá považovat za šťastný, protože se tím rozumí důstojný život, ale to, co se dnes děje v Lotyšsku, se za důstojný život označit nedá.

Ztráta národní suverenity, rozmístění cizích vojsk podle kritérií okupace, podvody s pojmy svoboda a nezávislost, rozkrádání v procesu privatizace, kriminálně-oligarchické spravování, ekonomická zaostalost, demografická krize, rozvrat školství, vědy a zdravotnictví, propaganda úchylnosti a homosexuality, uvádí tyto problémy lotyšské společnosti Prieditis.

Novinář přitom prohlásil, že lotyšské úřady navrhují před volbami, které se mají konat 6. října, pouze to, co se dá nazvat „optimalizací tragédie".

Přednášejí hodně slibující projevy, jenže každý slib bude znamenat jisté změny v tragických okolnostech lotyšské reality, ale nikoli likvidaci tragédie, poznamenal Prieditis.

Velké nebezpečí pramení, podle jeho mínění, z následků této národní tragédie, protože pronikají hluboce do morálky budoucích generací, mění mentalitu lidu, národní identitu, ducha, jeho morálně psychologickou tvář a energetiku.

Zdroj:  pietiek.com