Ruský prezident Vladmir Putin ve filmu Andreje Kondrašova „Putin“, který byl zveřejněn na sociálních sítích, oznámil, jak ho hodinu před zahájením Olympiády v Soči informovali o ovládnutí tureckého letadla s požadavkem přesměrovat letoun do hlavního města ZOH. …


Ředitel Federální služby bezpečnosti Alexandr Bortnikov, který se také zúčastnil tohoto filmu, uvedl, že bylo rozhodnuto „zapojit vojenské letectvo, aby kontrolovali pohyb letadla".

„Zeptal jsem se ho, co navrhuje? A očekávaná odpověď byla taková: podle plánu, se kterým se počítá v případě podobného rozvíjení situace… Sestřelit," pokračoval Putin.
[quote align="center" color="#999999"]

„Řekl jsem jim, aby jednali podle plánu. Na otázku těch, kdo jel v autobuse, jestli je všechno v pořádku, jsem odpověděl, že ano. Dorazili jsme na stadion a vešli jsme tam," dodal prezident.[/quote]

Hlava státu zdůraznil, že do úplného vyjasnění detailů hostům nic neříkal a o několik minut později mu ještě jednou zavolali. Informovali ho, že to byl pouze opilecký výstřelek, a že letadlo míří do Turecka a brzo tam přistane.

Zdroj: voanews.com