New York Times byly ve středu nuceny stáhnout svůj článek, kde obvimily Paula Manaforta z pokusu o předání údajů o interní Trumpově kampaně ruskému oligarchovi, který měl úzké vazby na Vladimíra Putina v průběhu prezidentských voleb v roce 2016.

Ukázalo se však, že Manafortova zpráva  nebyla určena ruskému oligarchovi Olegu Deripaskovi, ale byla adresována ukrajinským oligarchům, píše Fox News.

K tomu článek Fox News dodává, že pokud by původní informace, zveřejněné New York Times, byly pravdivé, tak by šlo o potvrzení spojení mezi Trumpovou kampaní a Ruskem.

V článku zveřejněném New York Times se píše, že během volební kampaně v roce 2016 se bývalý šéf volebního týmu Donalda Trumpa Paul Manafort pokusil předat důvěrné informace o kampani "ruskému oligarchovi, který udržuje úzké vazby s Vladimírem Putinem".

Článek ve své původní podobě se objevil v tiskové verzi novin ve středu ráno, ale odpoledne byl The New York Times nucen vytisknout opravu. "V předchozí verzi tohoto článku byly nesprávně označeny osoby, které Paul Manafort kontaktoval. Pan Manafort chtěl, aby informace byly zaslány dvěma ukrajinským oligarchům, Sergeji Lovočkinovi  a Rinatu Achmetovi, a nikoliv Olegu Deripaskovi, ruskému oligarchovi spojenému s Kremlem. "

Když se redakce Fox News zeptala, jak se v tisku mohla objevit špatná verze článku, zástupci novin New York Times odpověděli: "Vydali jsme vyčerpávající opravu, žádné další komentáře nebudou."

Zdroj: pz.cz, fox.com