Rothschildy kontrolované Federální rezervy tvrdí, že ten nový FedCoin přivodí konec těch populárních kryptoměn jako Bitcoin, Litecoin a Ethereum – a americké vládě umožní lepší kontrolu a regulaci trhu digitálních měn. Jen před pár dny jsem varoval, že globální centrální banky by se nakonec mohly pokusit urvat si kontrolu nad fenoménem kryptoměn, a tak mě hrozně znepokojilo, když jsem o tom viděl vystavený článek.

Kryptoměny chceme proto, abychom zůstali zcela nezávislí, a určitě nechceme, aby Federální rezervy či jakékoliv další globální centrální banky začaly vytvářet své vlastní verze. Protože samozřejmě, že jakmile vytvoří svoji vlastní verzi, tak budou chtít škrtit používání jakýchkoliv konkurentů.

Tou věcí, která by mohla vykolejit revoluci kryptoměn rychleji než cokoliv dalšího, by bylo vměšování národních vlád nebo globálních centrálních bank. Bohužel ale teď, když Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další kryptoměny přitahují tolik pozornosti, je už nevyhnutelné, aby se do toho ti u moci vložili.

V pondělí vyšel v e Washinton Post úvodník od profesora Campbell R. Harveye z Duke University nadepsaný „ Bitcoin je ohromný, ale fedcoin je větší.“ V těchto dnech téměř za vším, co Washington Post publikuje, existuje nějaká agenda v pozadí, v níž se něco takového peče, a tak nemůže být žádná náhoda, když na titulní straně vydali článek o „fedcoinu“. Ten článek začíná takto…

V posledních týdnech se investoři kolem digitální měny bitcoinu, jejíž hodnota jen za poslední rok vyrostla o asi 2 000 procent, jen hemží. A ač mnozí ekonomové před nadšením pro bitcoin varují – že by tím šlo uváznout v největší spekulativní bublině historie – je důležité si povšimnout, jak až revoluční by ta technologie mohla být.

A opravdu, technologie, na níž bitcoin spočívá, by mohla od základu změnit způsob, jakým o penězích uvažujeme.

Profesor Harvey se uchyluje k vysvětlení, že je „jen otázkou času, kdy dojde k útlumu papírových peněz,“ a že nějaká verze „fedcoinu“ je nevyhnutelná.

Tak tomu ale být nemusí.

Federální Rezervy a další globální centrální banky by nás prostě mohly nechat být a dovolit nám, abychom si vytvářeli své vlastní měny. Revoluce kryptoměn se valí vpřed docela dobře a vůbec není zapotřebí, aby se do toho kdokoliv vměšoval.

Já ale mám ten pocit, že ti u moci nakonec zinscenují nějaký druh „krize kryptoměn“, pokud k tomu nedojde přirozeně, aby se toho mohli chytnout. A poté se pokusí zavést nějakou verzi „fedcoinu“ a spousta lidí v obecné veřejnosti jim ještě za takové „řešení“ poskytnuté vládou bude vděčná.

A takový den by mohl být blíže, než si myslíme. Ve skutečnosti americká vláda už do výzkumu kryptoměn investovala miliony… "

Aby přilila ještě více oleje do ohně, tak americká vláda Bitcoin už asi dva roky systematicky studuje… a místo, aby proti Bitcoinu bojovali, tak se Federálové tváří, jako by byli ochotni smést ze zemského povrchu US dolar tím, že vytvoří svou vlastní digitální měnu.

Národní vědecká nadace, americká vládní agentura, která podporuje a financuje výzkum, už dala 3 miliony $ třem americkým univerzitám na široce pojatý výzkum kryptoměn.

Cornell, University of Maryland a University of Clifornia Berkley se soustředí na vývoj nových systémů kryptoměn, který podle hlavní výzkumnice Elaine Shi vyřeší „bolesti“, kterými Bitcoin a dalších existující sítě trpí.

Federální rezervy zdaleka nejsou samy. I jiné globální centrální banky provádí svůj vlastní výzkum a Banka pro mezinárodní vyrovnávání říká, že „všechny centrální banky“ budou asi nakonec potřebovat své vlastní kryptoměny. Následující pochází z CNBC…

Centrální banky budou asi jednoho dne potřebovat vydávat své vlastní kryptoměny, uvádí ve svém posledním čtvrtletním přehledu Banka pro mezinárodní vyrovnání.

„Má-li centrální banka poskytnout digitální alternativu k hotovosti, patří k nejnaléhavějším problémům v zemích, jako je Švédsko, kde se používání hotovosti rychle vytrácí,“ uvedla nedělní zpráva. „Ale nakonec se budou muset všechny centrální banky rozhodnout, zda vydají maloobchodní nebo i velkoobchodní kryptoměny centrálních bank, které dávají smysl v jejich vlastním kontextu.“

To bude pro revoluci kryptoměn kritická fáze, kdy bude zapotřebí, aby lidé celého světa dali s rozhodující převahou jasně na srozuměnou, že kryptoměny od centrálních bank nechtějí.

Kryptoměny centrálních bank by prostě byly jen rozšířením současného na dluhu založeného systému, který systematicky zotročuje lidstvo. Věcí, která z kryptoměn činí něco tak ohromného, je skutečnost, že ty na dluhu nespočívají a lidstvu poskytují volné projevy vůle nezávisle na současném systému.

Až se ten zavedený systém nadekretovaných peněz zhroutí, chceme být u toho s nezávislými kryptoměnami, které budou lidé moci používat jako alternativu k nim. A ani není zapotřebí o tom, jak by to mohlo vypadat jen fantazírovat. Ve skutečnosti se tu už děje – ve Venezuele…

Ale kolaps bolivaru ve Venezuele už místní donutil, aby se uchýlili k alternativám, jako bitcoin a měny vydávané místními komunitami s pevně stanovenými směnnými kurzy. Prudká eroze hodnoty bolivaru činí každodenní transakce, jako nákupy zeleniny a platby za taxíka neproveditelnými – kdy zákazníci museli platit ohromnými zatěžujícími sumami pytlů bolivarů, které bylo těžké i jen přenášet.

Ve Venezuele sídlící reportérka Patricia Laya tweetnula fotku 5 000 bolivarů – tj. maximální částky, jakou se jí podařilo v Caracasu vytáhnout z bankomatu. Ta má hodnotu 0,05 $. Laya uvedla, že čekala 20 minut ve frontě u bankomatu, aby dostala 0,05 $ hyperinflační měny o nepatrné až skoro žádné hodnotě, uvádí CNN.

I když transakce vyrovnání přes bitcoin mohou trvat hodiny – i dny – tak se místní obchodníci stejně radši vrhli na digitální měny.

To je tedy revoluce, která má potenciál zcela změnit globální finanční systém, já mám ale pocit, že globální centrální banky to nikdy až tak daleko nenechají zajít. Současný systém přelévá doslova biliony dolarů na vrchol vyžírací pyramidy trofického řetězce světa a elita svou zlatou husu žárlivě střeží.

Zdroj: theeconomic.com