Po nástupu nacistického režimu v roce 1930 vyjadřovali lidé loajalitu Hitlerovi mnoha způsoby. Pozdrav byl povinný pro každého občana. Vyjadřovala se tak loajalita Hitlerovi, jeho politice a straně. V roce 1936 se však stalo něco zvláštního. Přestože August Landmesser patřil k nacistické straně, na jednom ze srazů odmítl na znak úcty k Hitlerovi jako jediný zvednout svou pravici.


Policie totiž zatkla i Ecklerovou, která v té době čekala druhé dítě. Brzy ve vězení porodila druhou dcerku, Irene, téměř okamžitě po porodu ji však poslali do ženského koncentračního tábora.

I když není zcela jisté, co se s Ecklerovou stalo potom, říká se, že v roce 1942 byla poslána na místo, kde se hromadně prováděla eutanazie a spolu s dalšími 14ti tisíci lidmi byla zavražděna.

Po třech letech v koncentračním táboře byl August Landmesser propuštěn, v roce 1944 ho však povolali do války. O několik měsíc později byl prohlášen za nezvěstného. Údajně se ztratil během akce v Chorvatsku. V roce 1949 byl oficiálně prohlášen za mrtvého.

Zdroj: independent.co.uk