Farmář, který zažil ty příšerné vedlejší účinky krmení svých vepřů geneticky modifikovaným krmivem, teď pomáhá dalším farmářům přejít na organické hospodaření. Jerry Rosman, který Iowě od roku 1974 pěstuje obilniny a vede živočišnou výrobu, byl příznivcem těch nejpokročilejších zemědělských „technologií“, a tak v roce 1997 začal pěstovat geneticky modifikované plodiny.

Avšak po třech letech, kdy krmil své vepře tou svou genetickým inženýrstvím vylepšenou kukuřicí, se u bachyní začaly projevovat problémy s reprodukcí. Začaly mít „falešná těhotenství“.

Probíhalo to tak, že 80% jeho bachyní se jevilo jako těhotných, zažívaly všechny symptomy těhotenství – když na ně ale přišel porod, tak porodily jen vaky vody!

Po několika letech, kdy ho šikanovali, nebo kdy mluvil s dalšími, kteří byli šikanovaní, přišel Rosman na to, že nebyl sám. Pořád jsme říkali zas a znova, že Monsanto a dalších společnosti agrochemikálií a osiv obviňují farmáře nebo se na ně alespoň vykašlou, když se ukáže, že jejich produkty způsobují závažné problémy. Rádi říkají, že to je problém řádné správy těch plodin, že ti farmáři nedodržují návody, hlavně při používání pesticidů.

I další farmáři zažili takové ztráty při farmaření jako Rosman, ale Monsanto a jim podobní to zavrhli. A přesně v této linii se ukázalo, že se drží i zaměstnanci z Iowa University ležící blízko Monsanta, kteří byli potichu kvůli grantům od Monsanta – což se příšerně podobá tomu spiknutí z napínavého příběhu o GMO zvaném Spotřebitel – který velice doporučujeme.

V roce 2014 jsme referovali o dánském sedlákovi, který se sám přihlásil do studie, aby zjistil, co způsobuje, že tolika jeho selat skončí porodem mrtvolky. Pachatelem byl glykofosfát – aktivní ingredience herbicidu Roundup od Monsanto, který používal na své plodiny, které byly inženýrsky upraveny tak, aby tento herbicid přežily, neboť ten by jinak normální plodiny zahubil.

Deformovaná selata tohoto dánského farmáře:

Zatímco Rosman o svůj chov vepřů přišel, neboť těm se již nikdy neobnovila plodnost, uvedený dánský farmář dosáhl zotavení svého chovu vepřů, když přešel zpět na konvenční krmiva.