Ruský prezident Vladimir Putin nesouhlasil s názorem senátorky Jeleny Mizulinové, která uvedla, že činnost sovětského státu byla prvotně zaměřena na zničení tradičního obrazu rodiny a pohádal se s ní o svobodné lásce v SSSR. „Ohledně toho, že byla prvotně po roce 1917 veškerá činnost státu zaměřena na zničení rodiny, není to tak úplně," poznamenal Putin na zasedání Koordinační rady při prezidentovi pro realizaci národní strategie činů v zájmu dětí pro období roků 2012-2017, když komentoval slova Mizulinové.


Předtím se senátorka vyjádřila o nutnosti podstatné reformy Rodinného zákoníku a oznámila, že obraz tradiční rodiny v Rusku byl zničen už v roce 1917.

Podle prezidentových slov původně „svobodná láska" byla deklarována jako zespolečenštění žen. „Ale to u lidí s primitivním myšlením, se socialistickým, ale u elity zcela odlišně. U elity to bylo založeno na myšlenkách Marxe a Engelse včetně Engelsovy práce o rodině, soukromém majetku a státu," vysvětlil Putin.

Také připomněl, že Engels pochyboval o tom, že je přísná monogamie vrcholkem ctnosti a uvedl citát z díla německého filosofa, ve které nazval ideálem přísné monogamie tasemnici, která v průběhu celého života vede pohlavní styk sama se sebou.

Zdroj: snews.com