V Drážďanech-Friedrichstadtu ve čtvrtek byla sociální pracovnice znásilněna během svého zaměstnání. Drážďanská policie oznámila v neděli, že 20letý obžalovaný imigrant syrské národnosti šel do bytu své 44leté sociální pracovnice. Zde ji proti její vůli brutálně znásilnil. …


Oběť, „prožívající“ velký šok, ohlásila násilníka, na kterého vyšetřující soudce okamžitě vydal zatykač. Syrský imigrant je v současné době ve vězení. Tam jsou pedagogicky vyškolení pracovníci a další sociální pracovníci, terapeuti, vězeňští kaplani, kurátoři a zdravotnický personál, kteří jsou traumatizováni z uvedeného případu.

Není to první případ, kdy jsou oběťmi sociální pracovníci. Opakované útoky traumatizované mladých „mužů“ na „jejich“ přidělené sociální pracovníky nebo pracovnice. Před pěti týdny znásilnil muž turecké národnosti „svoji“ terapeutku v Delmenhorstu. Před tím byl přijat do programu "Léčby sexuálních delikventů v Dolním Sasku". Podle ministerstva spravedlnosti absolvoval všechny potřebné kroky k léčbě, absolvoval i 50 vycházek s doprovodem bez "velkých stížností".

Dolnosaská ministryně spravedlnosti Antje Niewisch-Lennartzoá (64, Zelení) vyjádřila hluboký šok z násilí, ale zamítla všechna tvrzení o podcenění: „Zatím o žádném porušování pravidel nebo technických chybách ze strany vězeňské služby nevím“. Rozhodnutí o „uvolnění z výkonu“ je založeno na velmi pozitivním hodnocení. Zde je nejvyšší prioritou bezpečnost zaměstnanců dolnosaského vězení a obyvatelstva.

Zdroj: pz.cz