Snímky pořízené NASA odhalují záhadný pradávný most mezi Indií a Srí Lankou, o němž se věří, že 1,7 milionů let starý. Tento nedávno objevený most přezdívaný „Adamův most“ je zhotovený z řetězu vápencových kusů dlouhých každý 30 km. Lankalibrary.com hlásí:


Unikátně pravidelná křivka spolu s jeho složením o stejném věku odhaluje, že je to uměle postavené.

Legendy i archeologické studie odhalují, že první projevy obývání hominidy na Srí Lance se datují do primitivního věku před asi 1 750 000 lety, a ten most je téměř stejně starý.

Tato informace by mohla být kriticky důležitá pro pochopení záhadné legendy zvané Ramayana, která se měla údajně odehrávat v časech tredha yuga (tedy před více než 1 700 000 lety).

Tento epos se zmiňuje o mostě, který byl postaven mezi pobřežími Rameshwaram (Indie) a Srilankan pod vedením dynamické a nepřemožitelné postavy jménem Ráma, o kterém se předpokládalo, že je inkarnací těch vyšších.

Tato informace ale nebude zas tak moc důležitá pro archeology, které zajímá zkoumání původu člověka, ale určitě lidem světa otvírá spirituální bránu k tomu, aby poznali pradávnou historii spojovanou s indickou mytologií.

Zdroj: lankalibrary.com