Írán říká, že má ‚explozivní‘ důkazy, které dokazují, že ISIS vytvořila CIA a dodneška ho dále podporuje. IRGC tvrdí, že infiltrovala americká centra vojenského velení a řízení, a říkají, že získali důkazy o spiknutí CIA za účelem využití ISIS jako prostředku k destabilizaci Středního východu. Alalam.ir hlásí:


Ve sdělení vysílaném v pátek večer v televizi říká velitel útvarů leteckých sil Islámských revolučních gard brigádní generál Amir Ali Hajizadeh, že pokud k tomu dají vysoce postavení činitelé Íránu povolení, tak by IRGC mohly zveřejnit důkazy ukazující, do jak skandálních činností byly USA v Iráku a Sýrii zapojeny.

IRGC v uplynulých letech infiltrovaly americká velitelská a řídící centra a získaly informace o tom, co Američané sledují, co ignorují, a jak podporují ISIS, dodal tento velitel.

Pokud by IRGC dostaly povolení tyto důkazy zveřejnit, zabřednou USA do velkého skandálu, varoval tento generál.

Dále zdůraznil ohromný pokrok, jakého Írán ve vojenské sféře dosáhl, když tvrdil, že žádná světová armáda není srovnatelná s IRGC.

Když komentoval americký krok se shozením ohromné americké bomby letos v dubnu v Afghánistánu, tak brigádní generál Hajizadeh řekl, že zatímco USA třebas mají matku všech bomb, IRGC vlastní „otce všech bomb.“

Letecké síly IRGC si u ministerstva obrany objednaly výrobu 10 tunových bomb, dodal tento velitel, s tvrzením, že tak ohromné bomby se shazují z letounů Iljušin a mají nesmírnou ničivou sílu.

Íránští vojenští činitelé trvají na tom, že tato země neupřednostňuje válku, je však připravena plně na nepřátelský útok reagovat.

Vůdce islámské revoluce Ayatollah Seyed Ali Khamenei při řadě příležitostí protivníky varoval, že íránská odpověď na jakýkoliv útok se nebude omezovat na samotnou obranu, nýbrž že agresora čeká drtivá odpověď.

Zdroj: en.alalam.ir