Syrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci zabrala severovýchod Tal Asadi a přehradu Al Zuluf a Tal al Dabi’a jižně od Tal Dab’a na venkově severovýchodní Suweidy uvedly provládní zdroje. SAA postupuje za podpory sil Orlů větrné smršti, tj. milice Syrské sociálně národní strany, a značných sil Palestinské osvobozenecké armády. …


V reakci na to USA podporovaní Jaysh Assoud al-Sharqia prohlásili, že se jim podařilo odrazit útoky SAA. K prvnímu útoku údajně došlo v oblasti Hahrotha a Al-Fakah v poušti Damašku a k druhému v oblasti Al Shyab na venkově východní Suweidy poblíž jordánsko-syrské hranice. Jash Asoud al-Sarqia dodala, že její bojovníci zničili za posledních 48 hodin 3 tanky SAA pomocí protitankových raket.


Mezitím několik skupin USA podporované Svobodné syrské armády (FSA) operující v At Tanf oznámilo, že zformovaly komisi, aby určili nejlepší směr postupu k zahájení útoku na město Deir Ezzor. K této komisi patří Jayh Assoud al-Sharqia, Ahrar al-Sarqia, Maghawir al-Thawra a Jaysh al-Sharqia –  všechny podporované koalicí vedenou USA.

Podle prohlášení této komise bylo rozhodnuto o útoku na Deir Ezzor z jihu, což znamená, že tyto USA podporované skupiny by mohly zaútočit na vojska SAA operující v jižní části provincie Deir Ezzor na syrsko-irácké hranici.

Ač USA vedená koalice tvrdí, že na SAA zaútočit nechtějí, tak členové FSA v At Tanf už na SAA zaútočili pomocí zbraní dodaných USA vedenou koalicí a podařilo se jim 1. srpna si vydobýt zpět oblast Mahrotha v poušti Damašku, čímž porušili dohodu o de-eskalaci. Avšak USA vedená koalice tyto skupiny nadále podporuje, a ty teď na SAA útočí na nejméně dvou frontách.

Zdroj: southfront.org