Education and Training Air Command USA se sídlem Air Base, Contracting Squadron 502 v Sant Antoniu umístilo na webové stránce státních veřejných zakázkách poptávku na nákup vzorků ribonukleové kyseliny RNA a synoviální membrány (vystýlá vnitřek kloubu, produkuje synoviální tekutinu) občanů Ruské federace evropské (bílé) rasy. V San Antoniu a jeho okolí se nachází texaská univerzita, která v průběhu let provádí výzkum lidského genomu, výcviková střediska vojenských zdravotnických pracovníků, College of Medicine Aerospace a průmyslová centra velkých společností.


Tendr byl zveřejněn na internetových stránkách státních nákupů 18. července 2017. Americkým vzdušným silám jsou potřebné vzorky molekul RNA, které jsou nositelem genetické informace člověka a synoviální tkáně, které zajišťuje pohyblivost kloubů.

Jak je uvedeno v průvodních informacích k tendru, při předání vzorků Training Air Command je dodavatel povinen poskytnout informace o zdravotním stavu dárců.

Všechny čerstvě zmražené vzorky synoviální tkáně a RNA musí pocházet od normálních dárců bez poranění pohybového aparátu. Vzorky synoviální tkáně a RNA mohou pocházet od různých dárců. Dárci musí mít negativní test na HIV, hepatitidu B, hepatitidu C a syfilis.

19. července byly doplněn dodatek do podmínek. Hlavní změnou bylo vysvětlení, že vzorky tkáně z Ukrajiny nebudou přijaty.

„Přijímáte i vzorky z Ukrajiny?“