Video od Européens Sans Frontières (Evropané bez hranic) sponzorované Evropskou komisí líčí EU jako pohádkovou vílu, co dováží migranty do Západní Evropy následně poté, co je odmítnou ‚rasističtí‘ Východoevropané vítat. Krátký film nazvaný Eurodame, Help! byl zčásti financování Evropskou komisí, francouzskou vládou a skupinami třetích stran jako Fondation Hippocrène.

Fondation Hippocrène je nezisková organizace, která založila četné projekty ve spolupráci se sítí nadací Open Society Foundation George Sorose, a říká, že její misí je „prosazovat konstruktivní autentické evropské občanství“ se zaměřením na mladé lidi. 

Tento animovaný krátký film začíná pohledem na migrantského muže, jeho v hidžábu oděnou ženu a jejich dva malé synky, jak přichází k branám znepřístupňující zdi s nápisem FRONTEX nad tím.

 

Européens Sans Frontières

Činitel Pohraniční agentury EU (Frontex) je vyobrazen, jak střelbou zažene mladého muže a pašeráka lidí, než dovolí této rodině vstup v doprovodu poletující pohádkové víly představující EU.

Européens Sans Frontières

Ta pohádková víla s brýlemi s červenými obroučkami v hipsterském stylu a v bílém tričku s vlajkou EU rozloženou na hrudi žádá migranty, aby šli za ní do stanu, kde požádá arabsky vyhlížejícího muže, aby jim poskytl „převoz do Evropy dinner.png “ na magickém koberci.

Européens Sans Frontières

Po nebeské cestě noční oblohou tato skupina nejdříve přistane v tom, co vypadá, že má představovat Východní Evropu – kde je vítá dav rasistů s bílými muži vykřikujícími, že nechtějí žadatele o azyl.

Européens Sans Frontières

„Vždyť ale na to mají právo!“ tvrdí rozhněvaně ta euro-víla, ale bez jakéhokoliv účinku.

Européens Sans Frontières

Migranti jsou místo toho odvezeni tam, kde je to vyobrazeno jako Západní Evropa, kde se jim dostane vřelého přivítání a vyjádření vděčnosti jejich hostům.

„Vítejte. Opravdu vás potřebujeme,“ říká evropský muž migrantskému muži.

„Děkuji vám,“ odpovídá migrantský muž. „Ať žije Evropa.“

Film končí tím, jak migrantská rodina sedí na společenské večeři se Západoevropskou rodinou, přičemž se dětský vypravěč ptá diváka: „Evropa chrání své hranice, ale Evropané otvírají svá srdce uprchlíkům. A co ty?“

Européens Sans Frontières