Pro západní farmaceutické společnosti byla zpráva, že Rusko jako první vytvořilo vakcínu proti koronaviru, nepříjemnou zprávou, píše Contra Magazin. (Foto: Pikist)

Okamžitě ji začali kritizovat kvůli skutečnosti, že není dostatečně testována. Ve skutečnosti se však prostě bojí velkých finančních ztrát, vysvětluje publikace.

Zprávy o tom, že Rusko jako první vytvořilo vakcínu proti koronaviru, potěšily ty, kdo se jí bojí nákazy, ale pro farmaceutické společnosti to byla nepříjemná zpráva, píše Contra Magazin. Okamžitě ji začali kritizovat, protože se obávají velkých finančních ztrát, vysvětlují noviny.

Asociace organizací pro klinický výzkum, která zahrnuje významné společnosti jako Bayer, AstraZeneca, Novartis a další, se domnívá, že vakcína nebyla dostatečně testována. Ostatně v dopise ruskému ministru zdravotnictví Michailu Muraškovi poukazují, že se testů zúčastnilo méně než sto lidí.

Přičemž brzy začne třetí fáze testů ruské vakcíny, na níž se zúčastní tisíce dobrovolníků. Nezapomeňte, že západní vůdci sami požadovali, aby čas na testování léku na prevenci COVID-19 byl výrazně zkrácen, aby se na trhu objevila co nejrychleji.

Národní výzkumné centrum pro epidemiologii a mikrobiologii Gamaleja, kde byla vyvinuta vakcína, uvedlo, že kritika západních koncernů není odůvodněná. „Vakcína prošla vážným předklinickým stadiem testování na zvířatech a prokázala schopnost rozvíjet buněčnou imunitu a humorální specifickou imunitu," podpořila své kolegy vedoucí Centra pro klinické studium léčiv na Sečenovské univerzitě Jelena Smoljarčuková.

„Zvažte, jestli s pomocí konkrétních ruských očkovacích látek ztratí konkrétní společnosti mnoho miliard dolarů, no, jakou reakci chcete vidět? Zdá se mi, že reakce je zcela normální,“ řekl Alexander Gincburg, ředitel Národního výzkumného centra pro epidemiologii a mikrobiologii Gamaleja.

Zdroj: pz.czcontra-magazin.com