Okolo politika ODS Václava Klause mladšího je v poslední době živo. V úterý odpoledne přirovnal bruselské zákonodárství k transportům Židů za nacismu a dnes ráno na Facebooku už z českých poslanců udělal ovce. Nelíbí se mu, že poslanci jen implementují evropská nařízení. (Foto: Facebook)

„Ztráta suverenity českého parlamentu je děsivá,“ začíná Klaus mladší svůj dnešní příspěvek na svém Facebooku.

Následně se ve svém komentáři vrátil ke včerejšímu vystoupení ve Sněmovně. Rebel ODS se neudržel a přirovnal bruselské zákonodárství k transportům Židů za nacismu. Politik píše, že možná byl jeho příměr k suverenitě „židovského výboru“ příliš drakonický, ale podle něj je u 60 % zákonů, které politici doručují českým občanům, míra naší suverenity NULA.

„Jen implementujeme evropské směrnice a nařízení. Povinně a ještě si to musíme potupně sami sepsat a dělat, že to projednáváme a hlasujeme o tom.
1) Proč to v Bruselu nepřeloží do češtiny a nevydají tady věstníkem? Aby to dělalo dojem, že to sami chceme? Jako včera třeba GDPR?
Vždyť to by česká sněmovna v životě nepřijala, patrně by to ani nikdo nenavrhl – stejně jako "evropský zatykač" a tisíce dalších věcí.
2) Poslanci v kampani pobíhají po republice, slibují občanům, že je budou zastupovat a co vše udělají. Kdyby byli fér, museli by říci – ze tří pětin budu jen hlasovací automat a jak ovce budu implementovat evropská nařízení. Z menší části budu hlasovat a navrhovat zákony dle svého přesvědčení a dle vůle svých voličů,“ uvádí Václav Klaus ml.

Na závěr poslanec Klaus mladší uvádí, že ztrácíme tuto zemi a on křičí a snaží se na to lidi upozornit.

„Už nevím jak. Teď se nikdo z mediálních a politických nepřátel nebude bavit o meritu věci – ale snažit se mě umlčet, že jsem použil nevhodný příměr. A dávat mi do pusy něco, co jsem neřekl. Ti největší lumpové se ze mě pokusí dělat antisemitu,“ ukončil Václav Klaus mladší svůj příspěvek na Facebooku.