Český hydrometeorologický ústav ČHMÚ dnes 28. ledna vydal varování před zítřejším sněžením, které se dotkne především horské příhraniční oblasti. Meteorologové předpokládají, že by mohlo napadnout až deset centimetrů mokrého sněhu. Varování se proto týká také řidičů. (Foto: Wikimedia)

Výstraha začíná platit v pátek dopoledne pro části Ústeckého a Libereckého kraje a bude platit až do 20:00.

Od poledne pak začne výstraha platit i pro části Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a Zlínského kraje a pro celý Moravskoslezský kraj. Výstraha přestane platit s úderem půlnoci.

Meteorologové avizovali, že na Moravě a ve Slezsku bude v pátek sněžit ve všech polohách. V Čechách by se sněžením měli počítat v polohách nad 500 metrů nad mořem. Sněžení bude pokračovat i v sobotu.

Meteorologický ústav varuje občany, že sněhová pokrývka může lámat stromy, což může ohrozit plynulost dopravy, nebo způsobit výpadky elektrické energie.

Meteorologové řidičům radí, aby při cestě do těchto regionů dodržovali předpisy, jezdili opatrně a pozorně sledovali dopravní zpravodajství. Do hor se nedoporučuje jezdit bez zimní výbavy a sněhových řetězců.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu a   GAB.

Zdroj:  chmi.cz