Český prezident Miloš Zeman během pracovní návštěvy Olomouckého kraje zavítal do Kojetína, kde hovořil s občany. Během hovoru se dotkl tématu 50 syrských dětí, ale i obav místních obyvatel ze stěhování Romů do města.

Český prezident Miloš Zeman během pracovní návštěvy Olomouckého kraje zavítal do Kojetína, kde hovořil s občany. Během hovoru se dotkl tématu 50 syrských dětí, ale i obav místních obyvatel ze stěhování Romů do města. O tom informují Parlamentní listy.

Prezident Zeman hovořil o obavách místních obyvatel, kteří mají strach ze stěhování Romů do města. „A zdá se mi, že řešení je takové, že by lidem neměly být vypláceny sociální dávky, pokud odmítají nabízenou práci a nevedou je k tomu např. zdravotní důvody," cituje portál slova prezidenta.

Dále prohlásil, že v dobách komunismu museli Romové pracovat. V opačném případě byli odesláni do vězení.

„Rozhodně nejsem přítelem komunismu, ale za komunismu Romové museli pracovat. Většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osoby práce se štítící a šli do vězení," řekl Zeman.

Při rozhovoru o 50 syrských dětech žádal publikum, aby se zamyslelo nad tím, proč europoslankyně Šojdrová přišla s touto iniciativou 14 dní před volbami.

„Přátelé, nevěřte tomu, když se nějaký poslanec krátce před volbami vzpamatuje a objeví téma, o kterém předtím vůbec nevěděl. Ten člověk je buď hlupák, nebo vám lže," řekl prezident.