Ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že v roce 2022 zaplatí Česká republika za vakcíny proti covid-19 více než 7,5 miliardy korun. (Foto: Flickr)

To při současných cenách odpovídá nákupu více než 20 milionů dávek. Z veřejně dostupných informací je přitom zřejmé, že nyní platíme spíše za likvidaci nakoupených vakcín. Pro rok 2023 se počítá s dalšími výdaji, přesahujícími 5 miliard korun. Komu jsou vakcíny určeny?

Počet zájemců o očkování rapidně klesá, když je stále jasnější, že rizika covid-19 byla a jsou zveličována a že přínosy očkování jsou v zásadním nepoměru k jejich zdravotním rizikům. Aby vláda Petra Fialy nemusela likvidovat další objednané dávky, nezbývá jí, než zaměřit svou pozornost na tři oblasti: i. očkování dětí, ii. povinné očkování lidí, zaměstnaných ve veřejných službách, iii. zneužití ukrajinské krize k očkování lidí z Ukrajiny.

Jak rovněž vyplývá z informace MZ i z veřejně dostupných informací, očkování dětí tzv. posilovací dávkou není opřeno o žádnou odbornou informaci. A de facto násilné očkování dětí uprchlíků z Ukrajiny je nesporně nezákonné a v rozporu s potřebou chránit zdraví těchto dětí.

Budeme i nadále vystupovat proti tomu, aby vláda vynucovala očkování proti covid-19 jen pro to, aby se zbavila odpovědnosti za nákup těchto dávek. A uděláme vše pro to, aby Petr Fiala nesl osobní odpovědnost za takto nesmyslně vynaložené prostředky.

Informace od Ministerstva zdravotnictví viz zde.

Zdroj: prolibertate.cz