Nejen zpackaná očkovací kampaň, ale i hybridní útok Kremlu. To je příčinou nové vlny pandemie koronaviru, která zasáhla Česko. (Foto: Flickr)

Myslí si to sociolog a bývalý poslanec Ivan Gabal. Mnozí uživatelé ale mají za to, že je hysterický.

„Obranu proti nepřátelskému hybridnímu útoku dezinformacemi jsme ponechali na osobním pochopení každého z nás. Osamocený občan stojí proti nepřátelské mocnosti, která cílí na jeho laickou nejistotu, odrazuje ho od důvěry a má k dispozici arzenál desítek českojazyčných webů, roje řetězových mailů a užitečné slouhy z odborného prostředí. Nejlépe obvykle slouží ti, kdo neví, že slouží. Ať už z touhy po pozornosti, z blbosti, či pocitu odbornosti i při nedostatečném vzdělání ve statistice a datech,“ zdůraznil Gabal.

„Jakmile bylo zřejmé, že vakcíny západních amerických, britských a německých firem budou k dispozici, okamžitě se ve spektru kremelských dezinformací obviňujících Západ zešíření pandemie začala prosazovat diskreditace vakcín a snaha je diskvalifikovat jako rychlokvašené nebo byznysovou kapitalizaci ‚uměle‘ vyvolané pandemie,“ píše autor s odkazem na data od Českých elfů.

Jaké byly reakce na sociální síti?